Kalamış Parkı’na Kolektif Dönüşüm ProjesiKalamış Parkı Kolektif Dönüşüm projesi her gün bu alanı kullanan gençler ile birlikte onların da fikirleri alınarak, farklı spor ihtiyaçlarına göre yenilendi. “Atma, onar”, “saklama, paylaş” “tüketme, üret” mottosuyla hareket edilen bu projeyle Nike, Kalamış Parkı’nı Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle, kolektif üretimin ve paylaşmanın değerini inananlara armağan ediyor.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Alandaki her bir detay tasarlanırken, kolektif hareket etme duygusu uyandıracak renkler ve desenler üzerinden yorumlandı. Alanda kullanılan 4 ana renk üretme, onarma, paylaşma ve hareketi temsil ediyor. Parkın yenilenmesinde ise üretim ve tüketim sonrası geri dönüştürülmüş atıklardan üretilen Nike Grind malzemeler kullanıldı.

Kalamış Atatürk Parkı’nda onarılan ve yenilenen alanlar; basketbol sahası, açık kaykay parkı, koşu yolu ve voleybol sahasıdır. Alanda bulunan kaykay parkının üst yüzüne komünite alanı, gökyüzü hamakları ve masa tenisi sahası eklenmiştir.

Nike ve Onaranlar Kulübü, Kalamış Parkı Kolektif Dönüşüm projesi ile sporu gündelik yaşamın parçası haline getirmeye olan inancını ve birlikte üretmenin gücünü bir araya getiriyor.