Kamu Mallarını Satmak için Beş Koldan İhaleye Çıkıldı

(Fotoğraf: AA)

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Muğla’da baraj, İstanbul’da arsa, Karayolları Genel Müdürlüğü Ordu’daki arsaları, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü on binlerce dikili orman ağacını, Aksaray ve Kestel belediyeleri de kupon arsaları satıp nakit ihtiyaçlarını karşılayacak. Satış ihalelerinin duyuruları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki ÖİB, Dalaman Çayı üzerine kurulu Akköprü Hidroelektrik Santrali’ni özelleştirecek. Özelleştirme, barajın işletme hakkının devredilmesi veya kullanma izninin devri şeklinde yapılacak.

Reklam Goruntulenme Bolumu

ÖİB İstanbul Şile’de Meşrutiyet Mahallesi’nde 9 ada, 3 ve 4 nolu parsellerdeki iki ayrı gayrimenkulü de satışa çıkardı. Taşınmazlar denize yakın mesafede bulunuyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü ile iki AKP’li belediye de satış furyasına katıldı. Karayolları, Ordu Fatsa’da şantiye sahasını 33 milyon 880 bin TL, Örencik’teki 11 bin 437 metrekarelik arsayı da 30 milyon 681 bin TL tahmini bedelle satışa çıkardı. Aksaray Belediyesi de 9 ayrı bölgedeki toplam 30 dönüm arsa için satış ilanı verdi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.