Fulya’ya Devler Talip

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün sahip olduğu Fulya tesislerine yapılacak ‘Süleyman Seba’ projesinde yer alan hastane, hipermarket gibi tesislere Türkiye’nin dev firmaları talip oldu.
Temelinin Şubat ayı içinde atılması beklenen projenin inşaasını yapacak olan Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, hastaneyi Acıbadem Hastanesi, Dünya Göz Hastanesi ve Anadolu Holding’e ait Anadolu Sağlık Merkezi gibi isimlerin işletmek istediğini kaydetti. Hipermarket bölümü içinse başta Tesco olmak üzere Türkiye’nin önemli market zincirlerinin bu projede yer almak istediğini söyleyen Aşçıoğlu, “ Proje 75 milyon dolara mal olacak. Ruhsat aşaması tamamlandı. Bir hafta on gün içinde hastane ve hipermarketi işletecek olan firmanın adı Beşiktaş Kulübü tarafından ilan edilecek” dedi.

Daha önce çizilen projede otele yer verdiklerini ancak daha sonra bunu rezidance çevirdiklerini belirten Aşçıoğlu, “Rezidanslara ‘Selenium Twins’ ismini verdik. Şimdiden yüzde 25 opsiyonladık. Metrekaresini 2 bin 700 dolarlan satmayı planlıyoruz. Müşterilerimiz daha çok Nişantaşı ve Teşvikiye bölgesini iyi tanıyan işadamları” dedi. Altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Aşçıoğlu, kompleksi 24 ayda tamamlayacaklarını vurguladı.