“Kayaköy’ü Deneyimlemek” Uluslararası Yaz OKuluBeykent Üniversitesi Mimarlık Kulübü, 12-19 Eylül 2010 tarihleri arasında, Fethiye Kayaköy’de “Kayaköy’ü Deneyimlemek/ Experimentation of Kayaköy” isimli uluslararası bir yaz okulu gerçekleştiriyor.

Beykent Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sercan Özgencil Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Emine Dilay Güney, Yrd. Doç. Dr. Levent Arıdağ ve Yrd. Doç. Dr. Fitnat Cimşit tarafından düzenlenen yaz okuluna; Lille Mimarlık Okulu (Fransa) öğretim üyesi Daniele Lechevalier ve Sassari Üniversitesi (İtalya) Mimarlık Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Alessandra Casu ile öğrencileri de katılacak.

“Kayaköy’ü Deneyimlemek/ Experimentation of Kayaköy” yaz okulu projesi, sürdürülebilirlik kavramını özel bir yerleşim olan Kayaköy üzerinden okuma fikri üzerine kuruldu. Deneyim bilgisi üretilmesini amaçlayan çalışmanın yöntemi; yerin ışık, rüzgar, su, manzara ile ilişkili algılanması, duyumsanması ve keşfi olarak belirtiliyor.

Proje, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının desteği ile gerçekleştiriliyor.