Kentsel Dönüşüm için El Kitabıİstanbul Kentsel Dönüşüm Derneği, vatandaşları kentsel dönüşümle ilgili bilinçlendirmek amacıyla bir el kitabı hazırladı. Kentsel dönüşüme olan talebin her geçen gün arttığını savunan Dernek Başkanı Hakan Çatalkaya, "Ancak insanların pek çoğu kafalarındaki soru işaretlerine cevap bulmakta zorlanıyorlar. Bu kitapla, karar verdikten sonra ne yapılmalı, nerden başlanmalı, neler gerekli gibi tüm soruları yanıtlamaya çalıştık. Amacımız, binasını yenilemeye niyeti olan insanları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek" dedi.

Reklam Goruntulenme Bolumu


1 yılda 200 bin aile sisteme girdi

Bir yıllık süre zarfında yaklaşık 200 bin ailenin kentsel dönüşüm sisteminden yararlandığını hatırlatan Çatalkaya, bu süreçte kötü niyetli insanlar tarafından kandırılan ve dolandırılan vatandaşların olduğunu söyledi. Çatalkaya, dernek tarafından gerekli tüm bilgiler paylaşılarak yayımlanan kitap okuduktan sonra insanların kandırılmasının mümkün olmayacağını da sözlerine ekledi.

Elektronik versiyonu www.kentseldonusumelkitabi.com adresinden ücretsiz indirilebilen kitaba, Google Play ve Apple Store üzerinden de ulaşabiliyor.