Konyaaltı Sahili Projesi İçin Yeni İhaleAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek "Konyaaltı Sahili Projesi" için 19 Ocak'ta yeniden ihaleye çıkılacak. Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, bilim insanlarının ve mimarların seçtiği, sivil toplum örgütlerinin yön verdiği Konyaaltı Sahili Projesi yeniden ihaleye çıkacak. 17 Kasım 2016'da yapılan ilk ihaleye katılım olmamıştı. Konyaaltı'nı dünyanın konuştuğu bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefleyen projenin yeni ihalesi, 19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 15.00'te Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak.

Projenin ihalesi, Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden canlı olarak yayınlanacak. İhale, Devlet İhale Kanunu'na göre kapalı teklif usulü ile yapılacak. Proje, hazırlanan idari ve teknik şartname hükümleri doğrultusunda inşasını, 29 yıl süre ile artırıma esas yıllık bir bedel karşılığı işletilmesini ve süre sonunda bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesine devredilmesini kapsıyor.

Tahmini yatırım maliyeti yaklaşık 130 milyon lira

İhalede, Konyaaltı varyantından itibaren, limana kadar olan tüm sahili kapsayan projenin tahmini toplam yatırım bedeli 129 milyon 471 bin 934 lira olarak tespit edildi. Artırıma esas yıllık işletme bedeli ise 6 milyon 100 bin lira, artı KDV olarak belirlendi. İşletme bedeli, ihaleyi kazanan yüklenici firma tarafından şartnameye göre 3 yıllık peşin olarak ödenecek. Ayrıca işletmeden elde edilecek yıllık gayri safi hasılattan yüzde 1 artı KDV'lik pay da belediyeye ödenecek. İşin süresi ise yer teslimi tarihinden geçerli olmak üzere yapım süresi dahil 29 yıl olacak.

Konyaaltı'nı bir yaşam ve çekim merkezi haline getirecek projeye fikir vermesi için Büyükşehir Belediyesi'nin, Mimarlar Odası'nın öncülüğünde yaptığı yarışmayı Yüksek Mimar Mucip Ürger ve ekibi kazanmıştı. Ardından tartışmaya açılan projeye, Antalya'daki sivil toplum kuruluşları ve ilgili meslek odaları son şeklini vermişti. Kent dinamiklerinin yön verdiği proje ile Konyaaltı, içinde sosyal alanlar, meydan ve kültür merkezlerinin de yer alacağı yepyeni bir çehreyle misafirlerini ağırlayacak.

Projeye göre, yeşil alanlar denize kadar kesintisiz ulaşacak, vatandaşlar için sahil, önünde hiçbir engel ve duvar olmayacak.

Reklam Goruntulenme Bolumu