Başkan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’de Tapu Dağıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli Spor Salonu’nda düzenlenen tapu dağıtım törenine katıldı. İlk etapta 25 tapunun dağıtıldığı törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tapu dağıtımının Sultanbeyli için çok önemli olduğunu belirterek, vatandaşları artık kaçak yapı yapmamaları konusunda uyardı. İstanbul’un artık planlı bir kent olduğunu ve plansız yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Başkan Topbaş, şöyle konuştu;

“İstanbul’da geçmişte barınma ihtiyacıyla birlikte okul, kreş, park ve cami gibi sosyal donatı alanları ihmal edildi. Şimdi bütün bunları yapacak yer yok, ancak çok büyük bedeller ödeyerek yer satın alabiliyoruz. Bu nedenle, artık yanlış yapmadan planlı bir şehir oluşturmalıyız. Bundan sonra lütfen kaçak yapı yapmayınız, buna müsamahamız yok. Bu şehirde gelecek nesillerimizi sağlıklı yetiştirmek için de doğru yapılara ihtiyacımız var. Her işi yapan kişi doğru yaparsa, bütün işler doğru olur.”

Başlattıkları prefabrik okul yapımı çerçevesinde bir 24 derslikli okul da Sultanbeyli’nin Orhangazi Mahallesi’nde inşa ettiklerini ifade eden Topbaş, “Sayın Başbakanımızın ve benim Sultanbeyli’ye yakışmadığını düşündüğümüz belediye binasında da düzenleme yapıyoruz. Benim çizdiğim projeye göre mevcut binanın en üst iki katını yıkıp yeniden düzenleyeceğiz. Yanına yapacağımız ek bina ve kültür merkezi ile Sultanbeyli’ye yakışır çok modern bir belediye binasına kavuşacaksınız inşallah. Bizler sizlerin arasından geldik ve bu ilçe, bu şehir için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, yapıyoruz. Hep birlikte koşar adımlarla çalışarak, bu şehirde yılların ihmalini ortadan kaldıracağız, birlikte yeniden nakış nakış işleyeceğiz” diye konuştu.