Loda Mobilya, Furniture İstanbul’dan Ödülle DöndüTürk mobilyacılık endüstrisinin tasarım ve fonksiyonel yönünü ortaya çıkarmak, ulusal ve uluslararası iş birliği fırsatlarının önünü açmak ve hedef kitle ile etkili bir iletişim süreci yürütmek amacıyla organize edilen Furniture İstanbul fuarı, tasarım ödülleriyle de sektörün en iyilerini seçti. Tasarım yarışmasının jürisinde; Ece Yalım, Prof. Dr. İpek Fitöz, Özlem Tura ve Şule Koç yer aldı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

7 Kasım Çarşamba günü yapılan ödül töreninde; dizayn anlayışı ile kendi dilini yaratan Loda Mobilya, Yemek Odası kategorisinde Bug Yemek Odası ve Tamamlayıcı Mobilya & Aksesuar kategorisinde ise Capella TV Ünitesi ile ödülle buluştu.

Ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak; “Tasarım bir ürünün dönüşüm hikayesidir. Fikrin, hayalin ve tasarımcının aklındakilerinin somut bir yansımasıdır. Loda Mobilya olarak her zaman tasarımı en önemli argümanımız olarak kabul ettik. Bu noktada farklı, özgün, ezber bozan ve sınırların dışına çıkan koleksiyonlara hayat verdik. Bugün burada, mobilya sektörünün %75’inin temsil edildiği Furniture İstanbul’da tasarım ödülü almak bizim için gurur verici. Biz Loda Mobilya olarak rekabetin sınırları aştığı modern çağda başarı için farklılaşmanın en önemli kurallardan biri olduğuna inanıyoruz.

Tasarım ise farklılaşmak, yoğun rekabetten sıyrılmak değişen tüketici beklentilerini karşılamak için en önemli yöntemdir. Bu anlamda tasarımlarımızın alanında en iyi ve prestijli isimler tarafından tescillenmesi hem markamız hem de sektörün gelişimi adına çok önemli bir adım. Aldığımız her ödül bundan sonraki üretim süreçlerimizin en önemli motivasyon kaynakları arasında yer alacak” dedi.