Mahkeme O Planı DurdurduGaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi ortaklığında 2014’te Seyrantepe Toplu Konut projesi başlatıldı. Geçmiş dönemlerde eski Antep evlerinde kullanılan taşların çıkarılmasıyla oluşan mağaraların bulunduğu, topoğrafyanın ortaya koyduğu hareketlik nedeniyle, jeolojik açıdan sakıncalı olan alanda 2 kat planla başlatılan proje daha sonra 10-12 kata çıkarıldı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre.i imar planının değiştirilmesini mahkemeye taşıyan CHP Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Zeynel Güçyetmez’in başvurusu sonucunda Gaziantep 2. İdare Mahkemesi plan değişikliğini iptal etti. Kararın ardından açıklama yapan Güçyetmez, “Kişilere rant sağlayan, imar plan değişikliğine yargıdan ‘yürütmeyi durdurma’ kararı çıkması bizim ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir” dedi.

Güçyetmez, “Şimdi bu karara oy verenler, mahkemenin de şahsımı haklı bulduğu konuda, kamuoyuna neden 10 bin 500 m2 ibadet alanı, 2 bin 400 M2 sağlık alanını, 4 bin M2 eğitim alanını, konut alanına çevirdiklerini, 2 kat yapılaşma değeri olan bir yerde, neden 10 kat çıkardıklarını, yani kat artırımına gittiklerini, kamuoyuna izah etmeleri, kendilerini seçen Gaziantep ve Şehitkamil halkına karşı sorumludurlar” diye konuştu.

Reklam Goruntulenme Bolumu

"Çalışanlar da yargılanmalı"
Güçyetmez ayrıca, plan değişikliği ile kat artırımına giden belediye çalışanlarının TCK 240. maddesine muhalefetten yargılanması gerektiğini söyledi.