MAS Grup’tan UKM-S Serisi Kendinden Emişli Atık Su PompalarıMAS Grup tarafından üretilen UKM serisi kendinden emişli atık su pompaları üstten klapeli ve kendinden emişli, santrifüj pompalardır. Kendinden emişli olduğu için pompanın emiş yapılacak kuyunun üzerinde, sadece emme borusu ucunun kuyu içinde olması yeterlidir. Elastik kaplin vasıtasıyla dizel motor ve elektrik motoru ile direkt olarak veya kayış - kasnak  ile tahriki mümkündür.

6 farklı tipten oluşan UKM-S serisi; 2", 3", 4", 6", 8", 10" çaplarına sahip. 800m³/h debiye kadar çıkabilen ürün, manometrik yükselik olarak 40mSS’una ulaşılabiliyor.

Açık ve iki kanatlı olan çarklar, pompa büyüklüğüne göre 76 mm’ye kadar katı partikül basabiliyorlar.

UKM-S Tip pompalar; elektrik motor, kayış-kasnak mekanizması, frekans kontrol yardımı, dizel motor ve römork üzerinde dizel motor ile tahrik edilebildiği için değişik kullanım alanlarında büyük avantajlar sağlıyor.

UKM-S serisi pompaların kullanım alanları

1- Evsel Ham Atık Su: Köy – kasaba ve şehirlerde, evsel atık suların arıtma tesislerine basılmasında bu konuda kullanılan diğer pompa tiplerine tercih edilebilir.

2- Endüstriyel Atık Su: Fabrikalarda ve her türlü üretim tesislerinde ortaya çıkan atık sıvıların pompajında uygun sonuçlar elde edilir. Atık suyun kimyasal özelliklerine uygun alternatif malzemeler kullanılması gerekebilir.

3- Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesislerinde: Atık su arıtma tesislerindeki değişik aşamalarda başarı ile kullanılabilir.

4- Endüstriyel Proseslerde: Endüstri tesislerinde büyük boyutlu katı parçalar içeren sıvıların transferi gereken proseslerde sorunsuz olarak kullanılır.

5- Yağmur Suları: Yağmur suları alt yapısı olan yerlerde yağmur sularının pompajı için yapılmış sabit tesislerde.

6- Sel Baskınlarında Biriken Suların Tahliyesinde: Sel baskınlarında suların tahliyesinde.

7- Her Türlü Drenaj İşlerinde: Yer altı su seviyesini düşürme amaçlı olarak başarı ile kullanılabilir.

MAS-DAF Makine A.Ş.

1977'den bu yana tesisat sektöründe aralıksız olarak hizmet veren Mas Grup, bir pompa üreticisinden beklenilenin ötesinde; akışkanların ve enerjinin etkin kullanımına odaklı üretim anlayışı ile doğal kaynakların yani yaşamın sürdürebilirliğine hizmet etmektedir.

Mas Grup, ISO 9001 kalite belgesinin yanı sıra UL, FM, NFPA 20, TSE, CE, GOST, UKR Sepro kalite belgelerine de sahiptir. Bugün ülke çapında 100'ü aşkın bayisi bulunan, 50'den fazla ülkeye ihracat yapan ve sürekli olarak kendisini geliştirmeyi ilke edinen Mas Grup, iç ve dış pazarlarda rekabet gücünü arttırmak ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla 2006 yılında toplam 40bin metrekare alan üzerine kurulu, 20 bin metrekare kapalı alana sahip Düzce fabrikasını hizmete açmıştır.

Geliştirdiği üretim teknikleri, en son teknoloji ile kurulu makine parkı, 16 kişilik Ar-Ge ekibi ve uzman kadrosuyla pompa sektöründe hep en iyiyi hedeflemiş, sektöründe öncü olmuştur.
Ar-Ge departmanı sayesinde; konusunda uzman 16 teknik personel, kendilerine tahsis edilmiş 3 adet CNC işlem merkezi ve bilgisayar donanımlı en son teknoloji ile donatılmış test istasyonlarında tasarım yapan ve pompa sektöründe yeni model geliştiren sayılı firmalardan biridir.

Her zaman en yüksek kalitede servis hizmeti vermeye kendini adamış yetkili ve eğitimli mühendisleri ve teknisyenleri ile ülke çapında geniş servis ağına sahip Mas Grup, müşterilerine cevap verebilmek, sorunlarını belirlemek ve güvenilir çözümler sunabilmek için her zaman daha iyiyi hedeflemektedir.