Meclis Lojmanlarının Satışına BaşlandıMaliye Bakanı Kemal Unakıtan, ticaret ve alışveriş merkezine dönüştürülen milletvekili lojmanlarının satışına bugünden itibaren resmi olarak başlandığını bildirdi Unakıtan, lojmanlara gelerek, show room ve alışveriş merkezi olarak düzenlenen örnek konutu gezdi. Unakıtan, mimari dokuyu koruyarak, yeşil alanlara sahip çıkarak, çevreci bir anlayışla, lojmanların bulunduğu alanı yeniden düzenlediklerini ve ekonomik olarak en büyük geliri elde etmeyi hedeflediklerini ifade etti. Satışlara bugün itibariyle başlandığı anlatan Unakıtan, lojman alanında 400 mağaza ve 177 sektör ofisi bulunacağını, aynı şekilde buralarda kültür merkezi, kafeler, restoranlar yer alacağını, ortadaki alanda da bir yapı marketi ile hipermarket kurulacağını söyledi.
Satışlardan 300 trilyon lira dolayında kaynak sağlanacağını ve yeni ticaret merkezinde 3-4 bin kişiye istihdam yaratılacağını kaydeden Unakıtan, lojmanlar için şu ana kadar 150-200 civarında talep geldiğini bildirdi.

Halen lojmanlarda 48 konutun boşaltılmadığını ve bunlarda eski parlamenterlerin oturmaya devam ettiğini belirten Unakıtan, bu kişilerin de bu dönem lojmanları boşaltacaklarına inandığını söyledi.