Mekansal Strateji Planı İçin Çalışmalar BaşladıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, bakanlığın, etkin bir atık yönetiminin sağlanması, verimli, entegre bir atık sisteminin ve ulusal çevre sektörünün oluşması için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

81 ile millet bahçesi
Millet Bahçelerinin 81 ilde hayata geçirilmesi için çalıştıklarını söyleyen Kurum, arazi ihtiyacı olan iç ve dış yatırımların önünü açacak Türkiye Mekansal Strateji Planı'nın çalışmalarına başlanıldığını ifade etti.

442 bin yapı yıkıldı
Türkiye'de 592 bin adet konut ve işyerini "Riskli Yapı" statüsünde yenilediklerini söyleyen Kurum, bunlardan 442 bin adet bağımsız bölümün yıkımının sağlandığını ifade etti.

Bakan Kurum, "Tüm bu kentsel dönüşüm çalışmaları ile öncelikle şehirlerimizin afet risklerine karşı dayanıklı olması amaçlanmış, bununla birlikte kentlerimizin sosyal yapısını, kültürünü odak alarak, yatay mimariyi esas alacak planlama ve tasarım odaklı, kente değer katacak projeler oluşturulması amaçlanmaktadır'' diye konuştu.

Reklam Goruntulenme Bolumu