"Metruk Binayı Vatandaş Yıkmıyorsa Biz Yıkacağız"Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Toplantısında yaptığı konuşmada, metruk binalar konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda kaymakamlardan ilçelerindeki metruk binalara ilişkin bilgi alan Karaloğlu, kaymakamlara metruk binaların neden yıkılmadığı, hukuki sorunlarının olup olmadığı yönünde sorular yöneltti.

Her ilçeyi ayrı ayrı değerlendireceklerini belirten Karaloğlu, çözümler üreterek, metruk bina probleminden kurtulacaklarını söyledi. Münir Karaloğlu, "Metruk binalar bir müddet sonra melanet yuvası haline gelmektedir. Kötülük, maalesef sahipsiz yerleri seviyor. Metruk binalar, hem uyuşturucu bağımlılarının hem satıcıların hem de fuhuşla ilgili suç işleyenlerin neredeyse istasyonu, durağı haline geliyor" diye konuştu.

Metruk bina konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kararlı adımları olduğuna değinen Karaloğlu, Antalya'nın da bu konuda üzerine düşeni yapacağını söyledi.

Reklam Goruntulenme Bolumu