Mısır Nişastasından Çevreci Toz TorbasıÇevreci Electrolux, Philips iş birliği ile geliştirdiği s-bag green serisiyle toz torbalarına dünya standardını getirdi. Yüksek performansıyla dikkat çeken çevre dostu toz torbası, mısır nişastasından üretiliyor.

Dünya çapında satışa sunulan bini aşkın elektrikli süpürge modeline uygun toz torbasını bulmak, yıllarca tüketicinin bitmeyen çilesi oldu. Her zaman tüketiciyi düşünen Electrolux, onların hayatını kolaylaştırmak için Philips iş birliği ile her elektrikli süpürgede kullanılabilen s-bag toz torbasını geliştirdi. Üstelik tüketicinin artık daha çevreci bir seçeneği var: s-bag’in mısır nişastasından üretilen yüzde 100 doğal çevreci versiyonu çevre dostlarının destekçisi oluyor.
 
Çevrenin dostu

Electrolux Pazarlama Müdürü Rüya Kip, toz torbalarının genellikle alışveriş listelerinin en üst sıralarında yer almadığını dile getirerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Onlara ihtiyacımız olduğunda en iyisini almak isteriz ve tüketiciler son birkaç yıldır sadece en iyiyi değil, aynı zamanda çevre dostu olanını da istiyor. “

İlk kez 2001’de satışa sunulan s-bag serisi, elektrikli süpürgelerine yeni toz torbası alacakların hayatını kolaylaştırdı. Çevreci s-bag green ise süpürgenize toz torbası alırken çevre için de bir şeyler yapmanızı sağlıyor.

15 haftada yok oluyor

Yüzde 100 doğal, geri dönüşümlü malzemeden üretilen s-bag green, kaba mısır nişastası, doğal kauçuk ve geri dönüşümlü mukavvadan yapılıyor. Bu maddeler biyolojik olarak parçalanabildikleri için s-bag green, doğada 15 haftada yok olabiliyor.

Normal toz torbalarından daha küçük olan çevreci toz torbası, elektrikli süpürgenin performansını artırıyor.

Üretimi sırasında yüzde 65 daha az petrol kullanılan s-bag green, atmosfere karışan sera gazını da yüzde 68 oranında azaltıyor. TÜV Sertifikası’na sahip pratik toz torbası, standart toz torbalarına göre yüzde 50 daha dayanıklı.