My World Europe’ta Bin 200 Konut Satıldı, 2. Etap Erken Satışa Çıktı"10 bin peşin, daire senin" sloganı ile 24 Eylül’de satışa sunulan ve 3 bin 100 konuttan oluşan My World Europe’de satışlar 2 hafta içerisinde bin 200 rakamına ulaştı. 7 bini aşkın ziyaretçinin yoğun ilgi gösterdiği projede 2. ve son etap 29 Eylül Çarşamba günü itibariyle satışa sunuldu. Satisa acilan etapta her tipten toplam bin 659 daire bulunuyor.

My World Europe projesine ilginin yoğun olduğuna değinen Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kürşat Tuncel, dairelerden 600 adedinin proje lansmana çıkmadan önce satıldığını belirterek, “Satış ofisimizde günde 600’ü aşkın müşteri görüşmesi yapılıyor. Projede 400’ü haftasonu olmak üzere şu ana kadar bin 200 adet konut satıldı” dedi.

Günde Call Center’a 5.000’in üzerinde arama geldiğini söyleyen Tuncel, “Satış ofisi ve call center gece geç saatlere kadar mesai yaptı. Projenin internet sitesinin bugüne kadar yaklaşık 400 bin kişi ziyaret etti, tam 116 farklı ülkeden internet sitemize giriş yapıldı ve kapasite doluluk oranımız yüzde 90’ları buldu, normal ziyaretçi ortalamamız 14 katına yükseldi” diye konuştu. Tuncel, satış ofisinde ikramlar sırasında her gün 150 kilogram döner ve bir o kadar da köfte tüketildiğini de paylaştı.

Türkiye çapındaki TV; radyo, gazete, dergi, billboard’larda, sinema ve internet sitelerinde hatta otobüs duraklarında dahi reklam çalışması yapıldığını anlatan Tuncel şöyle konuştu: “Proje ile ilgili şu ana kadar 1 milyon 250 bin adet insert dağıtıldı, 18 bine yakın katalog ve 30 bin adet My Life dergisi dağıtıldı. Kısa bir sürede 2. etaptan da ciddi miktarda satış yapılmasını bekliyoruz.