Ördüğü Duvar İçin İmar Barışına BaşvurduMevzuata aykırı yapıların imar sorunu için başlatılan imar affına başvurular sürüyor. 31 Aralık’ta sona erecek olan süreç için şimdiye kadar 8 milyon 600 bini aşkın kişi, Yapı Kayıt Belgesi için başvurusu yaptı. Uygulamada istismarlar da dikkat çekiyor. Sözcü’den Mehmet Ali Kayacı’nın haberine göre; bunlardan sonuncusu ise Konya’da yaşandı.

Reklam Goruntulenme Bolumu


Duvar Örüp Belge İçin Başvurdu
Konya'nın Meram ilçesi Kızılören mahallesinde İmar Barışı için bir mülk sahibi tarafından özel bir çalışma yapıldığı görüldü. Vatandaşın sadece caddeye bakan bir duvar ördüğü ve örülen bu duvar ile alanı mesken için tescilletmek istediği ortaya çıktı. Ördüğü tek parça duvarda pencereleri de yapmayı ihmal etmemesi dikkat çekti.

Beldiye Ceza Kesti
İmar Barışı'nda denetimlerini sürdüren Meram Belediyesi’nin ise pencereleri olan ve tek bir duvar ile tescillenmesi istenilen arsa için mülk sahibine, 2 bin 800 TL para cezası verdiği öğrenildi. Benzer olaylara şahit olan belediye yetkililerinin denetimlerini sıklaştırdığı bildirildi. İmar Barışı'nı kaç kişinin istismar ettiği ve ne kadarının tespit edilebildiği ise bilinmiyor.