Patara Evleri'nde Devremülk Satışları Yeniden BaşladıPatara Prince Resort’ü bünyesinde bulunduran turizm sektörünün köklü kuruluşlarından Patara Turistik Tesisler İşletmecilik ve Yatırım AŞ, Club Patara Evleri’nde  devremülk satışına yeniden başladı. Denizi ile eşsiz Kalkan'ın en gözde koylarından birinde bulunan Patara Evleri'ndeki 30 daire devremülk ve 4 villa, yurtiçi ve yurtdışında satışa sunuldu. Satışa çıkarılan devremülklerin metrekaresi 300 TL’den, villaların ise 2 bin 500 dolardan başlıyor.

Patara Turistik Tesisler İşletmecilik ve Yatırım A.Ş, Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Kâşo,  bir zamanlar sektörü olumsuz yönde etkileyen şirketler yüzünden ara verdikleri devremülk satışına tekrar başladıklarını söyledi. Turhan Kâşo, “Patara Prince Resort’ün yanı başında 250 değişik büyüklüklerde villa var. Tesiste 130 konut yabancılara satıldı. 90 dairede devremülk sistemimiz devam ediyordu; yoğun talepten dolayı boş duran 30 dairemizi daha yenileyerek devremülk sistemimize dahil ettik. Devremülklerimizi 1 veya 2 haftalık, tapulu mülk olarak satışa çıkardık. Devremülk sahipleri, Patara Prince Hotel & Resort işletmesinin tesislerinden yararlanma hakkına da kavuşuyor. İki haftalık devremülkler, 30 bin TL’den başlıyor” diye konuştu.

Reklam Goruntulenme Bolumu

1993’te Club Patara Evleri Projesi’nin kapılarını açtığını anımsatan Turhan Kâşo, şunları söyledi: 

“Club Patara Evleri’nde her ev çok özel tasarlanmış, yönü, bakışı, dışarıdaki dikeni ile her şey çok özgün ve eski değerler uygun saygı ile yapıldı. Club Patara Evleri’nin işletmesini de bizim şirketlerimiz üstlendiler. Club Patara Evleri, sadece bir evler sitesi değil. Patara Prince Hotel & Resort, Turizm Bakanlığı'ndan Special belgeli, devremülkler otele komşusu olan evler. Ayrı parsellerde, ancak bitişikler ve tek bir proje olarak çıkmış bulunuyorlar. İşletmenin denizi, sahilleri, havuzları, restoranları ve  tüm imkanlarından faydalanılabilen, bu işletme altında işleyen bir devremülk sistemi... Patara, rutubetsiz havayı, denizi, güzelliğini bilen, böyle bir yaşamı arzulayan, ergonomiyi seçen ve bilenlerin tercih ettiği bir proje ve yaşam alanı. Her şey dahil dayatma sistemi ve karmaşasından uzak, sınırsız yeme içme alternatifi, kaliteli, ömür boyu tatil imkanı sunan Club Patara, ödüllü mimarisi, doğası, iklimi, Toros Dağları’ndan gelen kaynak sularının denizle buluştuğu konumda, eşsiz ve mavi bayraklı denizi ile huzur ve sakinlik arayanların tercihi. Ayrıca bölgede Kalkan, Likya Yolu üzerinde gezilip görülecek birçok tarihi ve kültürel zenginlik bulunuyor. Aklıma gelen sadece birkaçı; Patara Antik Kent, Patara Plajı, (caretta carettaların yumurtlama alanı) Kekova, Kaş, İslamlar Köyü (alabalık, lavaş ekmeği) , Kaputaş Plajı, Saklıkent Kanyonu, Batık kenti. Patara imkanları ve çevresindeki tarihi ve kültürel öğelerle eşsiz bir tatil bölgesinde bulunuyor”.