PENETRON; Tek Bileşenli Kristalize Su Yalıtım MalzemesiPENETRON eski veya yeni betonarme yüzeylere, negatif ve pozitif yönden fırça veya püskürtme makinasıyla uygulanabilen, betonu koruyan ve su geçirimsizliğini sağlayan tek bileşenli kristalize su yalıtım malzemesidir. İçeriğinde kaliteli Portland çimentosu, özel işlem görmüş kuvars kumu ve aktif kimyasalların bileşiminden oluşur. Kullanılmadan önce sadece belli miktarda su ile karıştırılması yeterlidir. Beton yüzeylere uygulandığında kireç ve su molekülleriyle aktive olarak kristalize yapı oluşturur ve böylelikle kapiler boşlukları doldurarak hava geçişine müsaade eder ancak su geçişini (hidrostatik basınç altında dahi) önler.

PENETRON betonu deniz suyu, atık su, yer altı suları ve daha birçok kimyasal çözeltiye karşı korur. Bununla birlikte PENETRON zehirli madde ve VOC (Değişken Organik Madde) içermez. Çevreye zararlı değildir ve içme suyu depolarında kullanım için onaylıdır (NSF 61).

 

Kullanım alanları
İçmesu ve atık su depoları, betonarme su kanalları, inşaat derzleri, yüzme havuzları, temel ve perde betonları, baraj, tünel, metrolar, iskele ve rıhtım vb. gibi deniz suyuna maruz yapılar, balkon, teras ve zemin betonarme döşemeleri.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın