Şanlıurfa'ya 9 Milyon Liralık Osmanlı ProjesiŞanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi, Türkiye'nin en kalabalık ilçelerinden biri. Nüfusu Suriyelilerle birlikte 450 bin kişiye ulaşan Eyyübiye'de yapıların çoğu gecekondu, her gün elektrik kesintileri yaşanıyor. Yoksul çok, gelir yok. Eğitim, sağlık, çevre ve trafik de başlıca sorunlar arasında bulunuyor.

İlçede Osmanlı Meydanı, misafirhanesi ve Osmanlı kemer kapı yapımı için 2 milyon 255 bin 360 TL harcandı. Meydandaki çevre düzenlemesi ve otopark için ise 4 milyon 621 bin 550 TL daha ödendi. Osmanlı Sosyal Tesisi için de 2 milyon 201 bin 132 TL ödeme yapıldı. Böylelikle ‘Osmanlı Mahallesi' olarak anılan proje tamamlandığında, toplam 9 milyon 78 bin TL harcanmış olacak.

Reklam Goruntulenme Bolumu

"İlk meydanımız"
Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Eyyübiye'deki meydan, hizmet binası ve Osmanlı kemer kapı 35 bin metre karelik alanda yapılacak. Meydanın etrafı Urfa taşlarıyla çevrilecek. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci “İlçemize ilk meydanı kazandırıyoruz. 35 bin metrekare alanda hizmet binası ve meydan olacak. 400 dönümlük yeşil alanla birlikte bu bölge yaşam merkezi haline gelecek. Yüksek rakımlı alanda Eyyübiyeliler akşamları serin bir ortamda oturma fırsatı da elde edecek” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.