Şehir Hastanesi İhalesi Pazarlıkla VerildiCOVID-19 salgını nedeniyle vaka sayıları hızla tırmanıp hastaneler dolarken Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği 950 yataklı Aydın Şehir Hastanesi ihalesi, pazarlık usulüyle gerçekleştirildi. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü 15 Eylül tarihinde “Aydın 950 Yataklı Şehir Hastanesi (Devlet Hastanesi) Yapım İşi” adı altında bir ihale düzenledi. Aydın’ın Efeler İlçesine yapılacağı açıklanan Aydın Şehir Hastanesi ihalesi için Kolin İnşaat ve Zey Yapı İş Ortaklığı ile 4 Kasım tarihinde 976 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; milyonlarca liralık ihale, acil durumlarda kullanılması gereken Kamu İhale Kanunu’nun 21’inci maddesindeki “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” hükmünden yararlanılarak pazarlık usulüyle yapıldı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Samsun Şehir Hastanesi’nde de 1 Milyar TL
Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırım Genel Müdürlüğü, 27 Ağustos tarihinde de “Samsun 900 Yataklı Şehir Hastanesi” için ihale düzenledi. Yine Kamu ihale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık usulüyle düzenlenen ihale 1 milyar 69 milyon TL’ye Gürbağ İnşaat Şirketi’ne verildi. Sağlık Bakanlığı ile Gürbağ İnşaat Şirketi arasında da 3 Kasım tarihinde de sözleşme imzalandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.