Simon, Barselona’da Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu TanıttıElektrikli araçların otomotiv pazarına girme çabalarını yakından izleyen İspanya’nın köklü firması Simon Holding, bu pazara ilişkin ürettiği yeni ürünü Araç Şarj İstasyonunu Barselona’daki Lighting Showroom’unda tanıtıyor.

Şirket, bu projeyi çevre duyarlılığı ve buna bağlı iş kollarını takip ettiği Simon Blue Planet konsepti çerçevesinde değerlendiriyor. Söz konusu ürünü yeni pazarın tüm altyapısını belirleyecek ilk ve önemli bir adım olarak gören Simon, kısa zaman içerisinde diğer ürünlerini ve daha geniş bir ürün portföyünü pazara sunmaya da hazırlanıyor. Şu anda 2 adet standart tip prize sahip şarj istasyonunu tanıtan Simon, değişik binek ve ticari araçlarda 12 adete varan priz donanımına sahip istasyonları geliştirme hazırlığında.
 
1916 yılında İspanya’da kurulan Simon, anahtar ve priz serilerinin yanı sıra aydınlatma, otomasyon ve yapısal kablolama ürünlerinde, yenilikçi ve kaliteli çözümleriyle dünyanın önde gelen firmalarından biri.

İspanya’da en büyük pazar payına sahip marka konumunda olan Simon, kısa zaman içinde yerel başarısını uluslararası boyutlara taşımayı başardı. Simon, günümüzde merkezi Barselona’da bulunan dünya genelinde 22 şirketiyle 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren bir holding.