“Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” Yarışması Sonuçlandı



Rönesans Holding’in bu yıl beşinci kez düzenlediği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması sonuçlandı. Türkiye genelindeki 35 üniversiteden yaklaşık 650 öğrencinin katıldığı yarışmada birinciliği İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ece Avcı kazandı. Yarışmada toplam 10 dalda 15 öğrencinin projesi ödüle layık görüldü.

Reklam Goruntulenme Bolumu

“Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasında bu yıl konu “Kentsel Etkileşim Merkezi” olarak belirlendi. Yarışmada, günümüz teknolojik gelişmeleri ile dijital ortamda süregelen etkileşimin, gerçek hayatta insanlar arasında yeniden sağlanması ve kent ölçeğinde sosyal bir platform oluşturularak sürdürülebilir bir yapı altında toplanması hedeflendi. Yıl boyu 18 üniversitede düzenlenen seminerlerde yaklaşık 3.000 öğrenciyle birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

 Ece Avcı Proje

“Sürdürülebilir Geleceği Tasarla”, kentsel alanda arazinin, doğal kaynakların en uygun şekilde kullanıldığı, sosyal yaşamın temel alındığı, karma kullanımlı kent yapılarının geliştirildiği ve sürdürülebilirlik ilkelerini barındıran bir öğrenci fikir yarışması. “Gelecek Burada Başlıyor” mottosuyla öğrencileri “sürdürülebilirlik” kavramı üzerine projeler geliştirmeye yönlendiren yarışma, farklı disiplinlerin bir araya gelmesini amaç ediniyor.

 Ece Avcı Proje

“Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik” ana teması çerçevesinde, mimari, mühendislik ve sosyal açıdan geliştirilmiş karma projeleri değerlendirmeye alındı. Türkiye genelindeki üniversitelerde sürdürülen yarışmada sürdürülebilirlik, geri dönüşüm, enerji verimliliği, kentsel gelişim, yenilikçi fikir ve detay çözümü, ileri üretim ve atık yönetimi, görsel tasarım ve sosyal sürdürülebilirlik gibi farklı kriterler açısından değerlendirilen projelerden kazananlar para ödülünün yanı sıra Rönesans Holding bünyesinde staj yapma ve işe girmek için mülakat hakkı da kazandı.