Tarihi Aspendos Köprüsünde HasarAntalya'nın Serik ilçesi yakınlarındaki Köprüçayı Irmağı üzerinde bulunan ve Aspendos Antik Tiyatro binasına yakın bir noktada yer alan tarihi Aspendos köprüsünün yıkılma tehlikesi altında bulunduğu öne sürüldü.
    
Köprünün bulunduğu Belkıs ilçesinin Belediye Başkanı Remzi Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen kış bölgede yaşanan selden etkilenen tarihi köprünün büyük hasar gördüğünü, köprü ayaklarından bazılarının yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Yaklaşık 2 bin yıl önce yapılan ve 1999 yılına kadar trafiğe açık tutulan köprünün Kültür ve Turizm Bakanlığınca koruma altına alındığını ancak gerekli özenin gösterilemediğini iddia etti. Yıldız, şu bilgileri verdi:
    
''Dünyada hiçbir ülkede olmayan tarihi eserlerimiz ve güzelliklerimiz var, ama ne yazık ki tarihimize doğru dürüst sahip çıkamıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığının koruması altında olan bu tarihi köprümüz, bu kış olası bir sel felaketinde yıkılma tehlikesi altında kalabilir. Eğer köprü yıkılırsa Belkıs beldesi ile tarihi Aspendos Kalesi, Köprüçayı Irmağı'nın taşması sonucu sular altında kalabilir. Köprü ile ilgili Antalya Valiliğimize ve Bakanlık yetkililerine gerekli bilgileri verdim. Burada üç defa tadilat yapıldı ama ne yazık ki doğru dürüst yapılmadan bırakılıp gidiliyor.''
    
Başkan Yıldız, tarihi yapı olduğu gerekçesiyle köprüde herhangi bir iyileştirme yapamadıklarını kaydetti. Yıldız, Köprüçayı Irmağ'ında ıslah çalışması yapılmasını istediklerini de ifade etti.