Tarihi İstiklal Caddesi'ne Asfalt Döktüler!

Foto: Cumhuriyet

Topbaş'ın yaptığı bu açıklamanın ardından ağaçların söküldüğü İstiklal Caddesi'ndeki değişim, arnavut kaldırımların da kaldırılmasıyla rahatsız edici bir hal almıştı. 'Yayalara daha rahat yürüme sağlayacağı' iddiasıyla kaldırılan arnavut kaldırımın yerine döşeme taşları serilmiş, kısa sürede kırılan bu taşlar da oluşan çukurlar nedeniyle caddede yürüyenleri tehlikeye atmıştı.

"Taksim Çölden de Kötü, Şu An Olmayan Bir Mekan"

Şimdi de asfalt döktüler

Her gün onbinlerce kişinin geçtiği İstiklal Caddesi'nde bugün ise çok daha farklı bir görüntü var. Ağaçları sökülen, arnavut kaldırımları kaldırılan İstiklal Caddesi'ne şimdi de asfalt döktüler. Cumhuriyet'in haberine göre, bir bölümü halen döşeme taşlarıyla kaplı olan caddenin büyük bir bölümünde artık asfalt var. Oluşan çirkin görüntü nedeniyle sosyal medyada da çok sayıda tweet atıldı.

İşte o tweetlerden bazıları:

@blgnalkan: Yuh be kardeşim İstiklal'e de mi asfalt döktünüz ya. Duble yol değil orası, tarih tarih

@esgiiiiiii: İstiklal'e asfalt dökmüşler. Bu adamlar yaptığı en iyi şey,güzellikleri yok etmek. reziller

@alicimen: İstiklal Caddesi'ne madem asfalt döktünüz bir de dinlenme tesisi kondurun, tam olsun. Metro Turizm İstiklal Tesisleri mesela?

@sahicitosunpasa: İstiklal caddesini boydan boya kara asfalt ile kaplayan muhtesem belediyecilik zihniyetinden bekledigim yeni hamle boğazi betonla doldurmasi

@gozdegulan: Taksim Betonlaştırma Projesi!

@MehmetArca13: AKP'li Beyoğlu Belediyesi, İstanbul'un sembolü olan İstiklal Caddesi'nin Arnavut kaldırımlı zeminini, hangi mantık ile neden asfalt yapar?

@YachtMurat: Yaptıkları herseyin bir amacı var İstiklal Caddesine asfalt dokmelerinin nedeni tarihi dokusunu kaybetirip eglence merkezi olmaktan cıkarmak