Tarkett’ten Ödüllü iD Supernature ve iD TattooiD Supernature ve iD Tattoo'nun birleşimi, mimarların ve tasarımcıların modüler vinilin kişiye özel uyarlanarak zemin kaplamasını yeniden keşfetmesine ve ilham veren sofistike mekanlar tasarlamasına olanak tanıyor.

Organik kaynaklardan ilham alan iD Supernature, 16 farklı rengi ile doğal malzemelerden (ahşap, taş ve beton gibi) seçkin ince dokular sunuyor. Koleksiyonda 12 metrekareye kadar tekrarlanmayan desen, Tarkett’in inovasyona verdiği önemi vurguluyor. 12 farklı format sayesinde mimar ve tasarımcılar benzersiz dizaynlar elde etmek için karıştırma, eşleştirme ve özelleştirme olanağına sahip oluyor. Bir başka özelleştirme katmanı ekleyen iD Tattoo, mimarların ve tasarımcıların, dizaynlarını doğal ve grafik unsurları bir araya getirerek bir adım daha ileriye götürmelerini sağlıyor. Mimarlar ve tasarımcılar, seçtikleri iD Supernature yüzeyine iD Tattoo ekleyerek, 10 “dövme” deseni arasından seçim yapabiliyor. Bu, tonsürton veya renkli render seçenekleriyle kapsamlı kişiselleştirme potansiyelini açığa çıkarıyor. Planktan planka veya karodan karoya uygulaması ile sınırlı olmak yerine, tüm zemine uygulanabilme özelliği sayesinde, iD Tattoo’nun desenleri çok yönlüdür ve tasarımcılara dilediğince hayal etme özgürlüğü veriyor.

Tarkett EMEA Art Direktörü Florian Bougault şunları söyledi: “En başından beri istediğimiz şey, iD Supernature ve iD Tattoo'nun aynı zamanda hem özgün hem de benzersiz hissettiren mekanlar tasarlamak için mimarlara ve tasarımcılara daha fazla özgürlük sunmasıydı. İD Supernature'ın son derece ince doğal dokuları ve iD Tattoo'nun yaratıcı grafikleri, tasarım profesyonellerinin mekânlarda orijinal, şiirsel ve zekice yöntemlerle geçişler, yollar ve mekan içinde mekanlar yaratmasını sağlıyor.”

Tarkett’in yeni koleksiyonu bir çok sektör için çok uygun. iD Supernature ahşap seçenekleri, saflığı için tercih edilen zarif, cilalı meşe olan Garden Oak'u; ince budak ve çatlaklara sahip daha rustik bir ağaç olan Park Oak; ve hoş, patinalı ve damarlı bir meşe olan Forest Oak'u içeriyor. Mineral dizilimi, Belgian Stone, mat cilalı bir kireçtaşı; ve kullanıcıların hem dinamik hem de pürüzsüz bulacağı Patina Stone’dan oluşuyor. Zarif bir tonsürton efekti için, mimarlar ve tasarımcılar iD Supernature'ın 16 renginden birini dövme rengi olarak seçebilir veya iD Tattoo’nun dört canlı renginden birini kullanarak heyecan katmayı tercih edebilir: Banana, yumuşak bir sarı; Cobalt, hayat dolu bir mavi; Jade, nane yeşili; veya Poppy, soluk kırmızı.

Reklam Goruntulenme Bolumu

2017 yılında Red Dot Design ödülünü kazanan iD Mixonomi'nin başarılı lansmanının ardından iD Supernature ve iD Tattoo, Haziran 2018'de Malzeme ve Kaplama kategorisinde MIAW Muuuz Uluslararası Tasarım Ödülü'nün sahibi oldu. Koleksiyon, hem ince doku teknolojisi hem de esneklik sağlayan kişiselleştirme özelliği ile modüler vinilde yeni bir dönem başlatmasıyla tanındı. ID Mixonomi ayrıca vinil zemin kaplaması kategorisinde 2018 MIAW ile ödüllendirildi.