Temelli’yi Temelden Sarsan Yargı KararıAnkara 4. İdare Mahkemesi, belde olarak Polatlı’ya bağlıyken yasayla belediyesi kapatılarak mahalleye dönüştürülen ve Sincan’a bağlanan Temelli’yi yeniden eski statüsünü kavuşturacak bir karara imza attı. Mahkeme, Temelli beldesi ile bağlı dokuz köyün Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dışına çıkarılmasını ve belediyenin yeniden ihdas edilmesini kararlaştırdı. Mahkeme, bu konuda belde belediyesinin son başkanı olan Alaattin Türkoğlu’nun İçişleri Bakanlığı’na başvurmasının yolunu da açtı.

Temelli ve çevresindeki dokuz köyün merakla beklediği mahkeme kararı açıklandı. Hisarlıkaya Köyü’nden Ramazan Odabaşı’nın açtığı, belediye eski başkanı Alaattin Türkoğlu’nun müdahil olduğu davanın gerekçeli kararında, Temelli’nin eski haline dönüşmesinin yolunu açtı.

Temelli adına davaya katılan Avukat Mutluay Çelik, “Mahkemenin gerekçeli kararında, davacı Ramazan Odabaşı’nın Hisarlıkaya mahallesi (köyü) adına karar verildi ve bu kararın Temelli başta olmak üzere diğer mahalleleri de kapsadığı açıklandı” dedi.