testo Saveris 2: Sıcaklık ve Nem İzlemenin Yeniden İcadıYanlış iklim koşullarının ciddi sonuçlar doğurabileceği yerlerde, sıcaklık ve nemin izlenmesi oldukça önemlidir; eczane dolabındaki çok düşük sıcaklıklar aşıların etkinliğini olumsuz yönde etkileyebilir, müzelerde aşırı hava nemi değerli eserlerin yüzeylerini bozabilir ve gıda üretiminde çok yüksek sıcaklıklar hassas ürünlerin dejenerasyonunu hızlandırabilir.

Bunu önlemek için şimdiye kadar dataloggerlar ve veri izleme sistemi yöntemleri kullanılıyordu. Tek başına değerlerin okunması zahmetli olan dataloggerlar, limit değer ihlallerini de otomatik olarak bilgilendiremiyorlar. Veri izleme sisteminin en büyük dezavantajı ise karmaşıklığı. Zaman alıcı kurulumlara ihtiyaç duymalarının yanısıra edinimi ve bakımları da pahalı.

Tüm ölçüm verileri, herhangi bir cihaz üzerinde, her zaman kullanılabilir

testo Saveris 2, güvenlikten ödün vermeden, zaman alıcı yazılımlar ya da karmaşık kullanım kılavuzları olmadan, kolayca, her yerde ve her zaman sıcaklık ve nem takibi yapabilmek amacıyla geliştirildi. Testo bunu başarmak için, interneti kullanmaya başladı. Artık sadece sürekli internete bağlı bir bilgisayar değil, günlük objeler de bu teknolojiyle kullanılabiliyor. Bu, onu 'akıllı' yapmakta ve web ile birbirleri arasında bilgi alışverişinde bulunmalarına olanak sağlıyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

Yeni testo Saveris 2, sıcaklık ve nem değerlerini sensörler vasıtasıyla kaydediyor ve onları bulut WiFi üzerinden iletiyor. Ölçüm verileri burada güvenle depolanıyor ve istenildiği an, dünyanın herhangi bir yerinden bu veriler bir akıllı telefon, bilgisayar veya tablet kullanılarak çağrılabiliyor. Böylece ölçüm değerlerini sürekli kontrol altında tutmak için sorumlu kişilerin her zaman iş yerinde olması baskısı ortadan kalkıyor. Bir limit değer ihlalinde, SMS ve e-posta ile otomatik olarak bir alarm gönderiliyor.