thyssenkrupp'un Yeni CEO’su Peter WalkerAvustralya asıllı 56 yaşındaki Walker, 30 Kasım’da şirketten ayrılan Andreas Schierenbeck’in yerine görev yapacak. Walker, 1 Şubat 2018 tarihinden bu yana Chief Operating Officer (COO) pozisyonunda çalışmaktaydı.

Sidney’de doğan Walker, ekonomi ve elektrik mühendisliği eğitimi almış uluslararası deneyime sahip bir asansör uzmanı. Şirkete 1995 yılında katıldı ve 1997 yılında Avustralya ve Yeni Zelanda bölgesinin CEO’su olarak atandı. 2003 yılından itibaren şirketin Asya Pasifik bölgesindeki faaliyetlerini genişleten çalışmalara imza attı ve 2005 yılında thyssenkrupp Elevator Asya/Pasifik iş birimi CEO’su oldu.

Reklam Goruntulenme Bolumu

thyssenkrupp AG CEO’su Guido Kerkhoff: “Peter Walker, asansör alanında karşılaşılan güçlüklerin üstesinden gelebilecek en doğru isim. İşi daha ileri taşıyacak ve marjını genişletecek gerekli işletme deneyimine uluslararası ölçekte sahip olan, asansör sektöründe uzun yıllara dayanan geçmişi bulunan uzman bir isim.”

Peter Walker: “Asansör alanında muhteşem çalışanlara ve harika inovasyonlara sahibiz. Şimdi güçlü yanlarımızı hem müşterilerimiz hem de kendimiz için somut faydalara dönüştürmeliyiz. Hedefim, başta Yönetim Kurulu üyelerimiz Ercan Keleş ve Detlef Hunsdiek olmak üzere, 53.000 kişilik bir takım olarak tüm bu güçlüklerin üstesinden gelmek.”