Trabzon’daki Tarihi Cephanelik’in Çevresi İmara AçıldıOdatv haberine göre; restoran ve sosyal alan olarak kullanılan Cephanelik’i hazineden 49 yıllığına kiralayan işadamı Ahmet Sarı, Cephanelik Binası’nın yanına otel yapmak için başvuruda bulundu.

Orman içinde yer alan Cephanelik’e otel yapılmasına karşı çıkıldı
Ahmet Sarı, 2015 yılında Anıtlar Kurulu ve belediyeye başvurarak inşaat için izin istemişti. Başvuruyu, Cephanelik’in bağlı bulunduğu Ortahisar Belediye Meclisi 2015 yılında görüştü. 3 yıl önceki Meclis toplantısında projeye CHP’li üyeler “yeşil alanı yok ediyorsunuz” diye karşı çıkmıştı. AKP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldız’ın dağın adeta infaz edildiğini, hazineden kiralandığı durumun göz önünde bulundurulması gerektiğini belirterek mecliste onayının doğru olmadığını ifade etmişti.

Proje Ortahisar Belediyesi’nden onaylanarak Anıtlar Kurulu’na gönderildi. Kurul’un onayının ardından projeye bir onay da AKP'li Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Kurumlardan onay alan Sarı, geçen günlerde ormanlık alanda bulunan tarihi yapının yanına otel inşaatına başladı.

Reklam Goruntulenme Bolumu