Trakya Cam’dan İki Yeni ÜrünTrakya Cam, mevcut TRC Lameks ürününe ek olarak düşük demirli düzcam kullanarak geliştirdiği yeni ürünü TRC Lameks extra clear daha şeffaf bir görüntüye sahip ve arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde gösteriyor.  

TRC Lameks extra clear güvenlik ve şeffaflık özellikleriyle görselliğin ön plana çıktığı kullanım alanlarında (mobilyalar vb.) tercih ediliyor. TRC Lameks extra clear’ın yüksek ışık geçirgenliği, berraklığı ile emniyet ve güvenliği sağlama özellikleriyle, mağaza vitrinlerinde, müzelerde sergileme ünitelerinde, atrium ve merdiven korkuluklarında, kapı camlarında, ara bölme duvarlarında, mobilya (masa, sehpa ve raf) camlarında kullanılıyor.

TRC Lameks extra clear ürününün özellikleri şöyle sıralanıyor: lamine cam, iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile oluşturuluyor. Lamine cam ile kırılma sonrası ortaya çıkabilecek riskler azaltılırken, dışarıdan gelecek darbe ve saldırılara karşı can ve malın korunmasına katkı sağlanıyor.TRC Lameks extra clear’in kesitinden bakıldığında, geleneksel renksiz düzcamla üretilmiş olan lamine cama göre daha şeffaf ve parlak görüntüye sahip olduğu görülüyor. TRC Lameks extra clear yüksek ışık geçirgenliği ve berraklığıyla arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde ve parlaklıklarında gösterir ayrıca dayanıklılığıyla emniyet ve güvenliği sağlıyor.

TRC Lameks extra clear’in yanı sıra Trakya Cam düşük demirli düzcam ile üretilen yeni aynasını da TRC Flotal extra clear markasıyla pazara sunuyor. TRC Flotal extra clear düşük demirli cam ile üretildiği için berrak görünüme ve yüksek ışık yansıtma özelliğine sahip. Yaşanılan mekânlara derinlik ve boyut katan TRC Flotal extra clear, geniş, ferah, derin, yüksek ve aydınlık  gösterilmek istenen tüm iç  mekânlarda kullanılabilir.