Türkiye’nin İlk Yalıtım Camı Markası Isıcam Sistemleri 50 YaşındaCamın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket Şişecam, yalıtımlı camlar kategorisine ismini veren markası Isıcam Sistemleri’nin 50’nci yılını özel bir davetle kutladı.

Türkiye’nin ilk yalıtım camı markası Isıcam Sistemleri’nin özel davetinde Türkiye’nin dört bir yanından sektör profesyonelleri ve Isıcam Yetkili Üreticileri bir araya geldi.

Türkiye’nin cam sektöründe yeni bir sayfa açan Isıcam Sistemleri, 50 yıldır geliştirdiği yalıtımlı camlar ile Türkiye'deki binalarda enerji tasarrufunun artmasına ve karbon ayak izinin azalmasına önemli katkı sağlarken tüm değer zinciriyle ve iş ortaklarıyla sürekli gelişmeye ve inovasyonun peşinden gitmeye devam ediyor. Isıcam Sistemleri, yarım asırlık yolculuğu boyunca yaklaşık 240 milyon metrekare Isıcam üretimi ile dünyanın çevresini 6 kez döndü, 34.000 futbol sahasını kaplayacak kadar yalıtım camı üretti. Isıcam Sistemleri son 28 yılda 75 milyon metrekare Low-e ve Solar Low-e kaplamalı yalıtım camı üretimiyle 16,5 milyar metreküp enerji tasarrufu sağlayarak doğaya 35 milyon ağaç hediye etti.

Kaan Sekban’ın özel bir gösteriyle renklendirdiği gecede Şevval Sam da davetlilere özel bir konser verdi.

 

*

Şişecam Hakkında

1935 yılında dünyanın saygı duyduğu global lider Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında güçlü bir küresel oyuncudur. Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında lider konumundadır. Cam ambalaj ve düz cam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer alan Şişecam, dünyanın en büyük üç soda üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir. 

Düz cam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir. 

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefine güçlü adımlarla ilerleyen Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 89 yıllık deneyim, 24 bini aşkın çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam, tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği CareForNext stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almakta, tüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır.