'Yunus Aran Konferansları'nda Türk Mimarlığının Geleceği TartışılacakYunus Aran Birlikteliği ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin mimar Yunus Aran anısına düzenlediği Yunus Aran Konferansları, 8 Mart 2006'da gerçekleştirilecek olan "Türk Mimarlığının Geleceği" paneli ile devam ediyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu'nda yapılacak olan panelin konusu "Türk Mimarlığının Geleceği", konuşmacıları ise Ayşe Hasol Erktin, Emre Arolat ve Murat Tabanlıoğlu. Panel, saat 14:00'da başlayacak ve katılım ücretsiz.

Yunus Aran Konferansları
Yunus Aran Konferansları, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1999 mezunu Mimar Yunus Aran'ın (1976-2000) anısını yaşatmak için ailesi ve arkadaşları tarafından düzenleniyor. Altıncı yılına giren Yunus Aran Konferansları, Akademik Danışma Kurulunun önerileri doğrultusunda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin mimarlık-şehircilik kuram, pratik ve eğitimine, birikimlerine katkıda bulunmak, ve uluslararası üne sahip kimi mimarları ulusal mimarlık ailesi ile tanıştırmak amacı ile sürdürülüyor.