Tuzla'da İnşaat Alanında GöçükTuzla Anadolu Mahallesi Elmalık Caddesi üzerinde bulunan antrepo inşaatında, yağmur suyu hatları döşendiği sırada göçük meydana geldi. Alanda çalışan Taner Korkmaz ve Murat Varol toprak altında kaldı. İhbar üzerine olay yerine İtfaiye, AFAD, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler, belden aşağıları göçük altında kalan işçileri bulunduğu yerden çıkardı.

DHA’da yer alan habere göre; bir işçi ise inşaat alanındaki işlerin yardımıyla kurtuldu. Yaralılar sedye ile ambulansa taşındı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. İnşaat alanı boşaltılarak güvenlik önlemi alındı. Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney , "Yağmur suyu kanalları hatları döşenirken maalesef derin bir şev ve orada çalışan işçilerimizin 3'ü göçük altında kalmışlar. İtfaiyemizin, sağlık ekiplerimizin, emniyetimizin hızlı ve zamanında müdahalesi neticesinde yaralı olarak da olsa hayati tehlikesi olmayacak şekilde işçilerimizi kurtardık. Şu anda en yakın hastaneye sevklerini gerçekleştirdik. Ben geçmiş olsun diyorum. Allah'tan şifa diliyorum. İnşallah sağlığına kavuşurlar. Tabii ilgili firmaya da iş güvenliği tedbirlerini daha üst seviyede alması noktasında gerekli uyarılarımızı yaptık ve gerekli işlemleri de gerçekleştireceğiz. Şu anda devam eden bir tehlike yok.” dedi.