Ulaşım Sıkıntısına Denizden ÇözümMetro çalışmaları nedeniyle İnönü Caddesi’nde güzergah değişikliğine gidilirken, Büyükşehir Belediyesi, sıkışıklığı önlemek amacıyla Göztepe İskelesi’nden vapur seferlerinin sıklığını artırdı. Göztepe-Konak-Pasaport-Alsancak arasında günde sekiz kez gerçekleştirilen seferler 26’ya çıkarıldı. Göztepe’den kalkan ilk vapur saat 07.30’da hareket ederken, son sefer saat 19.55’te yapılacak.

‘Vapuru tercih edin’

Göztepe-Karşıyaka’ya seferleri de artırıldı. Uygulama öncesi pazar günleri hariç günde üç sefer yapılırken, yeni tarifeye göre hafta içi günde sekiz sefer yapılacak. Cumartesi ve pazar ise 5’er sefer olacak. Hafta içi Göztepe İskelesi’nden Karşıyaka’ya ilk sefer saat 08.05’te, son sefer ise 20.30’da yapılacak. İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, imkanı olan vatandaşların deniz ulaşımın tercih etmeleri önerildi.

İkinci gün kaos yaşanmadı

Hatay’da metro inşaatı, Çankaya’da büyük kanal çalışmaları kapsamında yolların kapanması nedeniyle ilk gün yaşanan trafik keşmekeşi, ikinci gün yoktu. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ve Çankaya Kavşağı, alınan önlemler sayesinde tıkanmadı. Pazartesi; yazlıkçıların dönüşü, güzergah değişikliklerinden sürücülerin ve vatandaşların haberlerinin olmayışı gibi nedenlerle sıkıntı olduğu kaydedildi. Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yolların açık kalmasını sağladı, trafiği olumsuz etkileyen uygunsuz parklara kesinlikle izin verilmedi.