Ulusal Mimarlık Ödülü Sahibi Yapıya Plaket TöreniTMMOB Mimarlar Odası Başkanı Yalçın Ergen, Yrd. Doç. Burak Altınışık, KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Kamuran Öztekin, Yrd.Doç.T.Gül Köksal, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş (soldan sağa)

Kocaeli'nin Ulusal Mimarlık Ödüllü yapılarından Gölcük Kazıklı Kervansarayı için 7 Ekim 2010 tarihinde Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi işbirliğinde bir tören gerçekleştirildi.

Gölcük  Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin, TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Yalçın Ergen ve KOÜ senato üyeleri ve yapının mimarları Yrd. Doç. T. Gül Köksal, Yrd. Doç M. Burak Altınışık ile diğer konuk katılımcılar, Yapı Dalı / “Koruma-Yaşatma” Başarı Ödülü alan yapıya ait törenin onur konukları olarak hazır bulundular.

Yazılı basın ve televizyon kanallarının da izlediği törende Yrd. Doç. T. Gül Köksal ve Yrd. Doç M. Burak Altınışık'ın sunumlarının ardından Kervansaray, tören konuklarınca gezildi.