Uphill Court Konutları TOKİ Güvencesiyle Bahçeşehir'de de Yapılıyor

İnşaat ve konut sektörünün önde gelen firmaları Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yapı, İstanbul Ataşehir'de kurdukları lüks Uphill Court konutlarını şimdi de Bahçeşehir'e taşıyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) gelir paylaşımı modeliyle yaptırdığı 220 milyon dolar bütçeli Bahçeşehir Projesi, Mart 2008'de tamamlanacak.

Büyükçekmece-Marmara aksında Isparta Kule mevkiinde, denize ve Küçükçekmece Gölü'ne bakan bölgede toplam 66.5 dönüm üzerinde yükselecek olan Uphill Court Bahçeşehir Projesi, dün İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Varyap Varlıbaşlar şirketinin sahibi Süleyman Varlıbaş, Bahçeşehir Projesi'nin tüm risklerini iki ortak firma olarak üstlendiklerini belirterek projenin hedeflenen talebe ulaşamaması durumunda TOKİ'nin risk almayacağını söyledi. Süleyman Varlıbaş, "Buna karşın konut sahibi olmak isteyenler, TOKİ'nin güvencesinden yararlanacak" diye konuştu.

682 konut yapılacak
Kamu ile ortak proje yürütmek isteyen inşaat firmalarının geçmiş başarı ve deneyimlerini kanıtlamadan ihalelere bile katılamadığını vurgulayan Varlıbaş, devletin denetim mekanizması olmayan projelerin tamamlanamama riski olduğunu öne sürdü. Teknik Yapı'nın sahibi Nazmi Durbakayım da, Bahçeşehir projesinin yüzde 85'inin yeşil alandan oluştuğunu, 17 havuz, spor alanları, deprem temeli ve özel güvenlik birimleri olan sitede her bir dairenin, yer altında yapılacak kapalı otoparkta sabit park yeri bulunduğunu söyledi.

Stüdyo dairelerden 4 katlı müstakil villalara kadar değişik seçenekleri olan toplam 682 konutun yer alacağı Uphill Court Bahçeşehir'de yüzme havuzlu 4 katlı Queens villaların sayısı 6 ile sınırlı tutulacak. Projede stüdyo dairelerin fiyatları 131 bin 700 YTL, 2+1 dairelerin fiyatı 206 bin 700 YTL, 3+1 dairelerin fiyatı ise 287 bin 600 YTL'den başlayacak.