VİKO'yu Balnak TaşıyacakBalnak, anahtar ve priz üretimi yapan Viko’nun karayolu, havayolu, denizyolu ithalat taşımaları, antrepo ve gümrükleme hizmetini gerçekleştirecek. Balnak, her hafta UzakDoğu ve Avrupa’dan yüklediği ürünleri Balnak antreposunda depoluyor, gümrüklüyor ve yurt içinde yerleşik olan Viko’nun Sancaktepe’deki deposuna teslim ediyor.

Balnak Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Aygüler, konuyla ilgili olarak, “Müşteri portföyümüze bir firmayı daha katmaktan dolayı memnunuz. Özellikle bu firmanın Viko olması bizi gururlandırıyor. Müşterimizin fabrikasından aldığımız ürünleri taşıyor, gümrüklüyor, depoluyor, paketliyor ve tüm Türkiye’ye dağıtıyoruz. Böylelikle Viko’ya sadece satışa ve müşteri ilişkilerine odaklanmak kalıyor” dedi.

Viko 66 ülkeye ihracat yapıyor

Balnak ile yapılan işbirliğinden memnuniyetini dile getiren VİKO Genel Müdürü Nusret Apaydın ise, “VİKO, dünyanın 66 ülkesine ihracat yapıyor; büyük hedeflerimiz var. 2010 yılı sonuçlarımıza göre, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 366. sırada yer aldık. 2011 yılında en büyük 250 firma arasına girmeyi hedefliyoruz. Dünyadaki hedefimiz ise 2020 yılına kadar kendi alanımızda en büyük 10 şirket arasında yer almak” dedi.