"World Energy Outlook 2011" Raporu Türkiye TanıtımıTÜSİAD ve Uluslararası Enerji Ajansı tarafından hazırlanan World Energy Outlook 2011 Raporu, küresel enerji piyasalarının bugününe ve gelecek 25 yılına ilişkin en son verileri, politika gelişmelerini ve bir önceki yıldan bu yana elde edilen tecrübelerle güçlendirilen analizleri içeriyor. Raporun Türkiye tanıtım toplantısının açılış konuşmaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner tarafından gerçekleştirilecek.

TÜSİAD ve Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından hazırlanan "World Energy Outlook 2011" raporunun Türkiye tanıtımını 1 Aralık 2011 Perşembe günü, Sabancı Center’da düzenlenecek bir toplantıyla gerçekleştirecek.

Açılış konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in gerçekleştireceği toplantıda, Uluslararası Enerji Ajansı Baş ekonomisti Dr. Fatih Birol "World Energy Outlook 2011" raporunun ana başlıklarını kamuoyuna sunacak.

Toplantıda ayrıca "Enerji Piyasalarının Serbestleştirilmesi" başlıklı bir panel düzenlenecek. Panelin oturum başkanlığını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi, Hizmetler ve Tarım Komisyonu Başkanı Ali Kibar gerçekleştirecek. TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı Selahattin Hakman, Shell Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Cömert, Turcas Petrolcülük A.Ş. CEO-Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci panele konuşmacı olarak katılacak.

Uluslararası Enerji Ajansı tarafından hazırlanan World Energy Outlook 2011 Raporu, küresel enerji piyasalarının bugününe ve gelecek 25 yılına ilişkin en son verileri, politika gelişmelerini ve bir önceki yıldan bu yana elde edilen tecrübelerle güçlendirilen analizleri kamuoyuna sunuyor. Uluslararası Enerji Ajansı IEA’nın yayını "World Energy Outlook"un 2011 baskısı, farklı senaryolara, ülkelere, sektörlere ve yakıt türlerine göre en son enerji arz ve talep projeksiyonlarını da içeriyor.

Raporda ayrıca enerji sektörüne ilişkin şu başlıklar ele alınıyor:

Katılım durumu hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.

Program

09:30 - 10:00 Kayıt

10:00 - 10:45 Açılış Konuşmaları
Ümit Boyner, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı
Taner Yıldız, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

10:45 – 11:15 “World Energy Outlook” Sunumu
Dr. Fatih Birol, Uluslararası Enerji Ajansı Başekonomisti (Sabancı Üniversitesi)

11:15 - 11:30 Soru & Cevap

11:30 - 11:45 Kahve Arası

11:45 – 13:00 Özel Oturum: “Enerji Piyasalarının Serbestleştirilmesi”
Oturum Başkanı: Ali Kibar, TÜSİAD Sanayi Hizmetler ve Tarım Komisyonu Başkanı

Konuşmacılar:
Selahattin Hakman, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı
Nusret Cömert, Shell Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Batu Aksoy, Turcas Petrolcülük A.Ş. CEO-Yönetim Kurulu Üyesi
Metin Kilci, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı *

13:00 – 13:15 Soru & Cevap

13:15 Öğle Yemeği

*Teyit beklenmektedir