Xypex Su Yalıtım TeknolojisiXypex ürünlerinin tamamı çimento esaslı olup kuru toz halde satılıyor. İçeriği beton içeriği ile ayni olduğundan betona entegre olup, uygulama sonrasında beton ile birlikte hareket ediyor. Xypex’in içindeki aktif kimyasallar çimento hidratasyonunun yan ürünleri ile benzer yapıda olduğundan iğne tipi kristal üretmesine olanak veriyor. Bu kristaller betondaki tüm kılcal damarlar ve boşlukları doldurarak betonun suya karşı geçirimsiz olmasını sağlıyor.

Xypex ürünleri sürekli kristal üreterek betonu suya karşı geçirimsiz yapan ortak özellikte olup 3 ana grupta toplanıyor.

1.Sürme:

Xypex Concentrate  ve  Xypex Modified :

Basınçlı veya basınçsız su durumuna göre ; 1 kat için 0.8 kg/m2  , 2 kat için 1.6 kg/m2 malzeme sürme olarak kullanılır.

2.Tamir ve tıkama:

 Xypex Patch and Plug:

Beton kusurları (segregasyon vb.), yoğun su gelişleri, çatlaklar, tie-rod deliklerinin doldurulması için kullanılan rötre yapmayan ve çabuk donan bir tamir/tıkama malzemesidir.

3.Katkı:

Xypex Admix C-1000

Direkt olarak suya karşı geçirimsiz beton elde etmek için kullanılan çimento oranının % 2-3'u oranında beton harcına katılan su yalıtım katkı malzemesidir.