Yangına Dayanıklı Ofisler için Nurus'tan Fe2Çalışma hayatında gittikçe daha çok tercih edilen yüksek katlı ofis binalarının güvenliğini sağlamada yangın merdiveni ve ikaz ışıkları gibi gerekliliklerin bulunması yeterli değil. Aynı zamanda kullanılan mobilyaların da yangına dayanıklı olması ve yanma esnasında zehirli gazlar açığa çıkarmaması gerekiyor. Nurus’un Avrupa standartlarında ürettiği Fe2 depolama sistemleri bu nedenle yüksek binalar için çok büyük önem taşıyor.
 
Ülkemizde son 20 yıldır, özellikle maliyet unsurunun öne çıkması ile birlikte, binanın yüksekliğine bakılmaksızın ahşap dolapların tercih edildiği görülüyor. Yasal bir yönetmelik olmaması sonucu bu alışkanlık pekişerek, olası bir yangın tehlikesinde insan hayatını tehdit ediyor.

Yıllardır Avrupa’da üst segmentte projelere imza atan Nurus, bu nedenle Avrupa normlarında metal dolap üretimine ağırlık veriyor. Performansı yüksek çalışma alanlarının, fonksiyon değişimlerine göre yeniden düzenlenebilen ofis mobilyaları ile organizasyona ve bireylere bağlı değişikliklere kolaylıkla adapte olması sağlanıyor.

Kullanıcının ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vererek üretkenliği artıran ofis mobilyaları içinde depolama birimleri önemli bir yere sahip. Yangın güvenliği için hayati önem taşıyan metal dolaplar, farklı malzeme seçenekleri ve kullanım alternatifleriyle görsel ve işlevsel değişim ihtiyaçlarına yanıt verirken, metalin dayanıklılığını ofislere taşıyor. Kapaklı, yarım kapaklı, açık raflı ve çekmeceli dolap seçeneklerinin yanı sıra, farklı ölçü ve fonksiyonlara sahip komodinleriyle Fe2 depolama sistemi, son dönemde Unilever Türkiye, Sabiha Gökçen Havaalanı yönetici ofisleri, NTV, Groupama Türkiye ve Sun-express Türkiye ofislerinde kullanıldı.

Çevre dostu proseslerle ISO 9001, OHSAS 18001 ve ISO 14001 Entegre Yönetim Sistemine sahip tesislerde, çevreye ve insan sağlığına zararlı malzeme kullanılmadan üretilen Fe2 dolaplar, kloroflorokarbon içermeyen ve geri dönüşüm oranı yüksek malzeme seçimleri ile ofis dekorasyonunda güvenli bir seçenek sunuyor.

Nurus Genel Müdürü Güran Gökyay, dünya çapındaki ofis uygulamaları ile ilgili olarak, "Yüksek binalar için yangın dayanıklılığı ve mobilyanın yanma esnasında zehirli gaz açığa çıkarmamasına ilişkin kriterlere uymadan İspanya’dan Hindistan’a uzanan bir coğrafyada üst segmentte projeler üretmeniz imkânsız. Yıllardır üst segmentte tercih edilen tek Türk markası olmamız, bu bilinçle hareket etmemizden kaynaklanıyor. Bugün Hindistan dahil tüm ülkelerde bu sertifikasyonlar isteniyor" diyor ve ekliyor: "Nurus;  Brüksel'de Antwerp Eyaleti Belediye Binası projesini, Dexia Bank projesini, ACA projesini, Hindistan’da HCC Hindustan Construction Company projesini, Volkswagen projesini, Fransa’da France Abonmanne ve Acerta projesini, Mısır’da HSBC projesini, Kazakistan’da Kazkommertzbank projesini gerçekleştirmiş bir Türk markasıdır".