Yaşar Holding 57 Yaşında

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Yaşar, topluluğun, 57 yıldır Türkiye’ye bir çok ilki kazandırdığını bildirdi.

Yazılı bir açıklama yapan Selçuk Yaşar, Yaşar Topluluğu’nun sloganındaki gibi “birlik, bilim ve başarılı” atılımlarla Türk halkına hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Eğitim alanında iki büyük yatırım yaptıklarını ifade eden Yaşar, Türkiye’nin ilk ve tek boyacılık okulu olan Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin, Yaşar Üniversitesi’nin ilk eğitim öğretim yılının ise 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılacağını belirtti.

Yaşar, bin öğrenci kapasiteli Yaşar Üniversitesi’nin, 5 bin öğrenci kapasiteli yeni yerleşkesinin Seferihisar İlçesi’nde önümüzdeki dönemde hayata geçeceğini ifade etti.

ÖVÜNÇ VE GURUR DUYULACAK BİR GEÇMİŞ

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan 500 sanayi kuruluşu sıralamasında 9 ve Capital Dergisi’nin yaptığı ilk 500 özel sektör kuruluşu listesinde de 11 şirketleri bulunduğunu hatırlatan Yaşar, şunları kaydetti:

“Köklü gelenekleri olan kurumlar, geliştirdikleri bazı değerler ve geleneklerle de öne çıkarlar. 57 yıldır Türkiye’ye bir çok ilki kazandırdık. Övünç ve gurur duyulacak bir geçmişi ve parlak bir geleceği olan topluluğumuz, yurdumuza daha nice hizmetler yapacaktır.”

Yaşar Topluluğu İcra Başkanı Hasan Denizkurdu ise İzmir’de pek çok köklü aile ve şirketin silinip gittiğini anımsatarak, “Türkiye gibi kurumların 25-30 yıldan fazla yaşamadığı bir ülkede 57 yıl yaşamak, doğru ve güzel işler başarmak büyük bir olaydır” dedi.