'Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat' Projesi Rekorla KitleselleşecekSiemens, iki yıl önce Eğirdir’de WWF Türkiye ile başlattığı 'Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat' projesini kitleselleştirmek yönünde önemli bir adım atıyor. www.sensizrekorolmaz.com adresli web sitesinde başlatılan Guinness rekor girişimi, tüm doğaseverleri projenin bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor. www.sensizrekorolmaz.com projesinin katılımcılara en büyük sürprizi, Eğirdir Gölü havzasında kendileri adına bir elma bahçesi oluşturulacak olması. Proje sayesinde yaşam bulan elma bahçelerindeki ağaçlara, rekor girişimine katılan ve en çok arkadaşını rekor girişimine davet eden 5.000 destekçinin isimleri verilecek. Böylelikle doğaseverlerin Eğirdir Gölü'nün kıyısındaki Gelendost'ta bulunan elma bahçesinde yaşayan bir elma ağacı olacak.

Siteyi ziyaret edip fotoğrafını yükleyerek projede yer alacak herkes, Türkiye’nin ikinci büyük tatlı su gölü ve içme suyu rezervi Eğirdir Gölü’ndeki hızlı kirlenmeye iş işten geçmeden dur demek için gerçekleştirilen Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat projesine destek vermiş olacak. Yapılacak her katkı, Siemens’in Eğirdir Gölü’nün geleceği için yürüttüğü çalışmalar açısından büyük önem taşıyor.

Bir tıkla Eğirdir değişir, hayat değişir

Doğaseverlerin desteğini almalarının, "Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat” projesinin çehresini değiştireceğine, ihtiyaç duydukları güç ve enerjiyi sağlayacağına dikkat çeken Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Ayşe Özkaya şunları söyledi:

“İki yıl önce başlattığımız çalışmalarda önemli bir aşamaya geldiğimiz Yedi Renkli Göle Yedi Renkli Hayat projesinde, doğaseverlerin bu projenin daha geniş kitlelere duyurulmasında önemli rol oynayacaklarına inanıyoruz. Bu sayede proje ile ilgili toplumda farkındalık ve daha fazla bilinçlenme sağlayabileceğiz. Bu nedenle tüm doğaseverleri www.sensizrekorolmaz.com web sitesine gelerek, hayatın sürekliliği için düzenlediğimiz ve Guinness Dünya Rekoru olarak tescillenecek girişiminin bir parçası olmalarını bekliyoruz. 'Gelin, resminizi sitemize bırakın ve büyük fotoğrafta adınızla yer alın, internetin en çok kişinin etiketlendiği fotoğrafını birlikte yaratalım’ diyoruz. Bu rekoru Eğirdir Gölü için, Türkiye’nin ikinci büyük tatlı su rezervini korumak için, tarımsal kirliliği azaltmak için, gölün ev sahipliği yaptığı türleri yaşatmak için ve bölgedeki elma bahçeleri için kıralım. Siz de 'sensiz olmaz' dediğiniz arkadaşlarınızı, sevdiklerinizi sitemize yönlendirin. Hep birlikte çoğalalım, Eğirdir Gölü projesini el birliği ile büyütelim. Bu göl, bu su, bu hayat bizim olsun”.