Yeni Nautilus Plastik Kör Kalıp SistemiYeni Nautilus kalıpları kullanıldığında iki plaka arasında kalan, çift doğrultuda bir dizi kiriş elde ediliyor. Beton içinde kalan Yeni Nautilus’un oluşturduğu boşluklar, döşeme ağırlığında yüzde 40’a varan düşüş sağlayarak temel yükünde ve kolon ebatlarında azalmaya neden oluyor. Yapı daha az sismik kütleye maruz kalıyor ve çift beton plak sayesinde elde edilen yüksek rijidite ile depreme karşı daha iyi performans gösteriyor.

Yeni Nautilus, basit bir şekilde kalıp yüzeyine yerleştiriliyor ve bunlar arasındaki doğru mesafe, kalıba entegre ayarlanabilen kılavuzlarla belirleniyor. Yerine yerleştirildikten sonra, şantiye çalışanları kalıpların üzerinde güvenle yürüyebiliyor.

 

Geleneksel yöntemlerden en yeni gelişmiş kalıp sistemlerine kadar, tüm döşeme kalıp sistemleriyle uyumlu olan Yeni Nautilus, kolaylıkla depolanabiliyor, şantiyeye hızlı bir şekilde taşınıyor ve basit bir şekilde döşeniyor. 15 metreye varan geniş açıklıklı, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip düz bir şekilde elde edilen tavan, mimari ve statik tasarımcılarına, tasarımda esneklik kazandırıyor.

 

Yeni Nautilus’un kullanım alanları;

 

Yeni Nautilus'un avantajları;

Mimari ve statik olarak esneklik ve 15 metreye varan açıklıklar sağlıyor,

Daha az beton tüketerek daha geniş açıklıkların geçilmesini mümkün kılıyor,

Düz bir tavan elde edilmesini (düz tavan sayesinde tesisat döşeme kolaylığı, tavan yüzeyinde azalma) sağlıyor,

Kaset kalıba kıyasla, sadece düz bir döşeme kalıbı kurulduğu ve söküldüğü için inşaat süresinde ciddi oranda azalma sağlıyor,

İnşaat programında, kaset kalıba kıyasla kalıp sayısı açısından her hangi bir kısıt oluşturmuyor,

Şantiye içinde yatay - dikey taşıma kolaylığı, dolayısıyla vinç giderlerinden tasarruf sağlıyor.

Detaylı bilgi talebi için tıklayınız.