Yüzbaşı İ.Hakkı Caddesi Çevre Yoluna BağlanıyorBornova’yı, Bayraklı’ya ve Karşıyaka’ya bağlayan Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni açarak, bölgedeki trafiği büyük ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, şimdi aynı caddenin bin 300 metrelik ‘otoyol bağlantısı’ için düzenlemeye girişti.

2009’da hizmete açılan caddenin ikinci kısmı için de kamulaştırmalar tamamlandı. Caddenin otoyolla bağlantısını sağlayacak yeni güzergahın düzenlemesinin Mayıs 2011’de biteceği bildirildi. Ayrıca Cumhuriyet Caddesi’yle 202 Sokak kesişimindeki kavşak aracılığıyla da otoyola bağlantı verileceği kaydedildi.

Üç geliş, üç gidiş olmak üzere toplam altı şeritli düzenlenecek yolda, aydınlatma ve sulama hatları yapılacak, kenarlarında yeşil alanlar oluşturulacak. Tretuvarlar düzenlenecek, güzergah boyunca yer yer otopark cepleri oluşturulacak. Ayrıca Osmangazi Köprüsü yakınında 88 araçlık otopark alanı oluşturulacak. İkinci kısmın da hizmet vermeye başlamasıyla Smyrna Meydanı, Ankara Caddesi ve Atatürk Mahallesi’yle üst bölgelerden kesintisiz olarak gelen araçlar, Bornova Merkez’e ve çevresinde bulunan bölgelere yine kesintisiz ulaşmış olacak.