Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

16. İstanbul Sanat Fuarı / Artist 2006 TÜYAP'ta

16. İstanbul Sanat Fuarı / Artist 2006

yapi.com.tr

Fuarlar

16. İstanbul Sanat Fuarı / Artist 2006 TÜYAP'ta
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Ekim 2006
BİTİŞ TARİHİ: 5 Kasım 2006
YER: TÜYAP;E-5 Karayolu , Gürpınar Kavşağı, Beylikdüzü / Büyükçekmece 34522 İstanbul
DÜZENLEYEN: TÜYAP
DİĞER BİLGİLER: T:0 212 886 68 43 F:0 212 886 67 44 - 886 67 38
+ Ajandama Ekle

br/>
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Türkiye'nin en büyük Sanat Fuarı, İstanbul Sanat Fuarı / ARTİST 2006 başladı. Fuar kapsamında Sanat Fuarı Danışma Kurulu'nun oy birliği ile aldığı karar sonucunda Sanatçı Onur Ödülü Sayın Neş'e Erdok'a , Eleştirmen Onur Ödülü Sayın Hasan Bülent Kahraman'a , Sanatsever Kurum Onur Ödülü CNN TÜRK 'e, Koleksiyoner Onur Ödülü Sayın Halil İbrahim İper'e verildi .

16. İstanbul Sanat Fuarı'nda Sayın Neş'e Erdok'un değerli çalışmalarından oluşan bir sergi Fuar süresince sanat severlerle buluşacak.

Bu yıl, Karşı Sanat Çalışmaları ve TÜYAP A.Ş. işbirliği ile ARTİST 2006 kapsamında önemli bir sanat sal etkinlik gerçekleştirilecektir. TÜYAP'ta İlk kez gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte 4 ülkeden; Brezilya, Fransa, Fas ve Türkiye olmak üzere; 4 ayrı kuruluş ve kuratörün oluşturduğu uluslararası video gösterimleri; Üçüncü Dolaşımlar yer almaktadır. Etkinlikte; Videobrasil'den (Brezilya) Solange Farkas , Videoformes'dan (Fransa) Gabriel Soucheyre, Cinématheque de Tanger (Fas) Bouchra Khalili , benimsinemalarim.com'dan ise (Türkiye) Burcu Tatlıses 'in hazırladıkları 4 ayrı program izleyiciye sunulacaktır. Fuar'da gösterimi yapılacak olan bu programla, uluslararası video örneklerini bienal dışında da görmek mümkün olacak. Ayrıca Fuar'da, Solange Farkas, Gabriel Soucheyre, Bouchra Khalili ve Burcu Tatlıses'in konuşmacı olarak yer alacakları video-art üzerine sanat severlerin katılımıyla interaktif bir söyleşi gerçekleşecektir. Özellikle deneysel video alanında, politik ve çağdaş söylemler oldukça dikkat çekici niteliktedir.

Fuar'ın diğer önemli etkinliği ise dünyaca ünlü ressam, grafik sanat çısı ve tasarımcı Martin Baeyens 'in ex- libris koleksiyonu ARTİST 2006 kapsamında sanat severlerle buluşacaktır. Karşı Sanat ve TÜYAP A.Ş. işbirliği gerçekleşen bu sergide Martin Bayens'e ait tüm ex- libris koleksiyonu sergilenecektir.

Geçtiğimiz yıl 317 bin kişinin ziyaret ettiği ARTİST 2006, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen 25. İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilmektedir.

Fuar'da

* 100 sanat galerisi ve sanat kurumunun katılacağı ARTİST 2006'da yurt dışından Ukrayna, Makedonya, Suriye, İtalya, Fransa Almanya ve KKTC'den sanat galerileri katılacaktır.

* Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Bağımsız Gruplar sanat severlerle buluşacaktır. Bu kapsamda Düz Kontak, İsimsiz, Arkhe, Kolektif Sanatçı Birliği, Genç sanat .org, Akademi 5, Çöl Çinleri Sanat Kolektifi ARTİST 2006'da yer alacaktır.

* Her yıl olduğu gibi üniversitelerden genç yetenekler sanat severlerle buluşacaktır. Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sabancı Üniversitesi SSBF Art Galerisi, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri çalışmalarıyla Sanat Fuarı'nda yer alacaktır.

Sanat Fuarı'ndan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne Anlamlı Destek

16. İstanbul Sanat Fuarı/ARTİST 2006 kapsamında, Fuar'a katılan sanat galerisi ve kurumları tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yararına eserler bağışlanacaktır.

Sanatseverler, bu anlamlı kampanyaya sergilenen eserleri satın alarak destek verebilirler.
ÇYDD'ye bağışlanan eserleri 7 no'lu salonda ÇYDD standında sergilenmektedir.

Sanat Fuarı Kapsamında Gerçekleştirilecek Etkinlikler
Bu sene SAYED (Sanat Yazarları ve Eleştirmenleri Derneği) ve Art & Life Dergisi tarafından Sanat Fuarı süresince söyleşi ve paneller gerçekleştirilecektir.

30 EKİM 2006
PAZARTESİ

Marmara Salonu
Saat: 13:30-15:00
Panel: Fantastik ve Sürrealist Akımın Türkiye'deki Etkileri ve Gelişim Süreci
Yöneten: Ümit Gezgin
Konuşmacılar: Erol Deneç, Turan Aksoy, Saim Tekcan, Yahşi Baraz
Düzenleyen: Art & Life Dergisi

01 KASIM 2006
ÇARŞAMBA

Interexpo Salonu
Saat: 17:45-19:45
Panel :Eleştiri Üzerine
Konuşmacılar: Ayla Ersoy, Kıymet Giray, Mutlu Erbay, Ümit Gezgin, Fethiye Erbay, Vural Yıldırım, Özay Erkılıç, Kaya Özsezgin, Albülkadir Günyaz
Düzenleyen: Sanat Yazarları ve Eleştimenleri Derneği SAYED

01 KASIM 2006
ÇARŞAMBA

Marmara Salonu
Saat: 12:00-13:30
Panel: Türkiye'deki Sanat Dergilerinin Konumu ve Sanat Ortamına Etkileri
Yöneten: Beste Gürsu
Konuşmacılar: Kaya Özsezgin, Cavit Mukaddes, Ümit Gezgin, Elvan Şahin Tekcan
Düzenleyen: Art&Life Dergisi

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/16-istanbul-sanat-fuari-artist-2006-tuyapta_49180.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!