Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Mardin Koruma Güz Kampı
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

9B Konuşmaları' Michael Blum ile Devam Ediyor

Fransız sanatçı Michael Blum, '9B Konuşmaları IV'te çalışmalarını ve İstanbul Bienali projesini anlatacak.

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Mart 2005
BİTİŞ TARİHİ: 26 Mart 2005
+ Ajandama Ekle

ransız sanatçı Michael Blum, '9B Konuşmaları IV'te çalışmalarını ve İstanbul Bienali projesini anlatacak.

9. Uluslararası İstanbul Bienali öncesi etkinlikler çerçevesinde gerçekleştirilen "9B Konuşmaları", 26 Mart Cumartesi günü Fransız sanatçı Michael Blum'un 'Başka bir Tarih - Seyahatnameler ve Anıtlar' başlıklı konuşmasıyla devam edecek. Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan konuşma, saat 18:30'da başlayacak. Blum'un önceki çalışmalarını ve İstanbul Bienali için oluşturmayı planladığı projesini anlatacağı "9B Konuşmaları - IV" simultane çeviri ile ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Michael Blum video, yayın ve enstalasyonlarında, tarih ile kültür üretimini mizahi ve eleştirel bir dille yeniden okur. Sanatçı, 9B-IV konuşmasında, seyahatnameler ve anıtlar başlığı altında topladığı projelerinden ikişer çalışma tanıtacak. Seyahatname projeleri, eski soruları günümüz koşullarında yeniden sorarken, güçlü yerel yankılarıyla farklı güzergahları takip eden video çalışmalarıdır. Sanatçının anıtlar olarak isimlendirdiği projeler ise tarih-yazımı, bellek söylemi ve anma kültürüne odaklanan eserlerini kapsar.

Blum konuşmanın sonunda Safiye Behar isimli karaktere adadığı 9B projesini tanıtacak. 1920'lerde modern Türkiye'nin kuruluşundaki politik karar mekanizması ile kişisel ilişkilerin bağlantısını incelediği bu proje Safiye Behar isimli kurgusal karaktere adanmıştır.

1966 doğumlu Michael Blum şu anda Şikago'da yaşamaktadır. Sanatçı, Fransa, Arles'te Ecole Nationale de la Photographie okulunda fotoğraf üzerine ve Paris Üniversitesi'nde tarih üzerine eğitim gördükten sonra Fransa, Hollanda, İngiltre, Kanada ve Brezilya başta olmak üzere çeşitli kişisel ve karma sergilerde yer almıştır. Michael Blum ayrıca Homo îconomicus, potlach.doc isimli kitapların yanısıra '18. yüzyılda Fransa'nın Almanya'ya bakışı' adlı tezin de yazarıdır. Sanatçı hakkında daha fazla bilgi için, sanatçının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/9b-konusmalari-michael-blum-ile-devam-ediyor_24652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!