Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

‘Alevg/ALEV GÖZONAR’ Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor

‘Alevg/ALEV GÖZONAR’ Sergisi / Accenturc Design Gallery Polat Tower(Şubat ayında Çukurcuma'a taşınıyor)Art and Design Galley

yapi.com.tr

Sergiler

‘Alevg/ALEV GÖZONAR’ Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 25 Ocak 2007
BİTİŞ TARİHİ: 25 Ocak 2007
YER: Accenturc Design Gallery ve Art and Design Gallery
DÜZENLEYEN: Accenturc Design Gallery ve Art and Design Gallery
DİĞER BİLGİLER: Accenturc Design Gallery T: (212) 260 91 18 Art and Design Gallery T: (212) 266 74 15
+ Ajandama Ekle

işantaşı/Accenturc ve Polat Tower/Art and Design Gallery Alev Gözonar'ın daimi sergisine ev sahipliği yapıyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nü bitirdikten sonra uzun bir süre kendi tekstil firmasında üretim yapan Alev Gözonar, daha sonra yine üretmeye sadık kalarak farklı konularda çalıştı. Bu süre içinde zaman zaman arka planda kalan sanatçı kimliğinin yeniden doğumunu yaklaşık bir yıldır çalıştığı ‘mixmedia’ işlerle müjdeliyor.

Sanatçının kimi zaman renk, kimi zaman desen, bazen de bir duygu ya da yaşadığı bir olaydan yola çıkarak oluşturduğu işleri, sentetik bir seramik malzemesinin pleksi, metal, ahşap gibi birbirinden farklı malzemelerle birleştirilmesiyle ortaya çıkıyor. Naif ve detaylı çalışmalarını geometrik formlarda birleştiriyor. Yapıtların yenilikçi özelliği, alıcıyla interaktif bir ilişki içinde olması,oyun imkanı yaratması. Kendi resmini kendin yarat” sloganıyla yaratılan küp serisinde olduğu gibi kendi etrafında dönen küpler, farklı görüntü seçenekleri sunarak, işi alan kişinin de sanata aktif bir şekilde katılımını sağlıyor.

Alev Gözonar, dekoratif sanat olarak da değerlendirilebilecek işlerini alışagelmişin dışında,eğlenceli ve yeniliğe açık olarak tanımlarken sözlerini şöyle tamamlıyor:

"Kullandığım temel malzemenin çalışma aşamasında yarattığı sürprizler üretim aşamasındaki en büyük heyecanım.. Bu yüzden yaptığım çalışmalar yola çıkışımdan bambaşka bir şekilde neticelenebiliyor.. Karışık teknikle(mixmedia) çelik tel kullanarak ortaya çıkardığım işlerde cisimlerin boşluktaki hareketlerini, dinamiğini ve üç boyutluluğunu çarpıcı buluyorum. Düşüncelerimi daha iyi vurgulayabilmek için yaptığım çalışmalarda tekrarı kullanmayı seviyorum.. Detaycı ve titiz kişiliğim sanırım işlerime de yansıyor..Üretirken aldığım zevk tarifsiz! Üretim aşamasını, paylaşmayı seviyorum,yeni ve erişilebilir işler yaparak geniş bir kitleye ulaşmak istiyorum. Belli bir çizginin sadık takipçisi olmak yerine her yeniliğe açığım. Bunun, beni daha özgür kıldığına inanıyorum..."

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/alevg-alev-gozonar-sergisi-sanatseverlerle-bulusuyor_51170.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!