Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

ARKIMEET’ lerde Hollanda Rüzgarı

UN Studio’nun kurucu ortaklarından Ben Van Berkel 16 Mart 2004 Salı günü saat 19.00’da Harbiye Askeri Müze’de ARKIMEET Konferans serisinin dördüncü

NTV-MSNBC

Toplantılar

ARKIMEET’ lerde Hollanda Rüzgarı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 16 Mart 2004 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 16 Mart 2004
+ Ajandama Ekle

b>UN Studio’nun kurucu ortaklarından Ben Van Berkel 16 Mart 2004 Salı günü saat 19.00’da Harbiye Askeri Müze’de ARKIMEET Konferans serisinin dördüncü konuğu oluyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2003 yılında organize edilmeye başlanan ARKIMEET konferansları serisi Türkiye ve uluslararası mimarlık gündeminde yerini sağlamlaştırırken Çağdaş Hollanda Mimarlığı’na evsahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi ve özel sektörün işbirliği ile organize edilen, ARKIMEET konferansları, Türkiye’deki mimarlık ve tasarım dünyasının ihtiyaç duyduğu uluslararası tartışma platformunu İstanbul’a taşıması ile önemli bir misyonu üstlendi. Bu tartışma ortamı ülkemiz mimarisine katkıda bulunmasının yanısıra, Türkiye’yi uluslararası mimarlık gündeminine taşıması ile oldukça önemli bir görevi de aynı anda yerine getiriyor.
ARKIMEET 2003 yılında prestijli, uluslararası bir çok mimarlık ödülünün sahibi mimarların mimarlıkla ilgili düşüncelerini binlerce mimar, akademisyen ve öğrenciyle paylaşmasını sağladı. Dünyaca ünlü mimarların İstanbul’la buluşması Coop Himmelb(l)au’nun kurucu ortaklarından Wolf Prix ile başladı. Bu ilk buluşmayı Dominique Perrault ve Massimiliano Fuksas’ın konferansları izledi.

ARKIMEET toplantıları 2004 yılında da, tüm Türkiye’deki mimarlık çevresinde büyük ses getireceği öngörülen bir konferans serisine evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2004 konferanslarını birbirine bağlayan ortak tema, güncel modern mimarlığın odak noktası olarak kabul edilen “Çağdaş Hollanda Mimarlığı” olarak belirlendi.
Bu çerçevede, günümüz Hollanda mimarlığını en iyi şekilde temsil ettiğine inanılan ve tüm dünyada ilgi ile izlenen UN Studio, West 8, Neutelings Riedijk ve Mecanoo mimarlık ofislerinin kurucu mimarları ARKIMEET 2004 kapsamında İstanbul’da konferans vermek üzere davet edildi.

ARKIMEET 2004 PROGRAMI:
16 Mart 2004 19:00 Harbiye Askeri Müzesi
UN Studio [Ben van Berkel]
22 Mart 2004 19:00 İTÜ Maçka G Anfisi
West 8 [Adriaan Geuze]
6 Nisan 2004 19:00 Harbiye Askeri Müzesi
Neutelings&Riedijk [W.Jan Neutelings]
13 Nisan 2004 19:00 Harbiye Askeri Müzesi
Mecanoo [Francine Houben]

Katılımın ücretsiz olacağı konferansta ziyaretçilerin salona hızlı bir şekilde girebilmeleri için başvurularını internet üzerinden yaparak önceden kayıt olması tavsiye ediliyor; online kayıt yapamayanlar konferans salonunun girişinde kayıt yaptırabilecekler. ARKIMEET toplantılarının internetteki başvuru adresi: http://www.arkimeet.com. Bu adresten ARKIMEET toplantıları hakkında kapsamlı bilgiye ve 2004 yılı boyunca yapılacak diğer toplantıların programına ulaşmak da mümkün.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arkimeet-lerde-hollanda-ruzgari_9563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!