Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Arzu Gündüz'den Bir 'Kent' Okuması

Kent / Arzu Gündüz

yapi.com.tr

Sergiler

Arzu Gündüz'den Bir 'Kent' Okuması
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Haziran 2007
BİTİŞ TARİHİ: 1 Temmuz 2007
YER: Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü, Harbiye, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Saydam Gösterileri ve Fotoğraf Derneği ve Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 219 39 39 F: (212) 225 66 23 E: etkinlikler@yem.net Detaylı bilgi için tıklayınız.
+ Ajandama Ekle

b>İstanbul Saydam Gösterileri ve Fotoğraf Derneği’nin (İFD) girişimiyle, Hollanda’dan Nooderlicht Fotoğraf Vakfı ve Yunanistan’dan Selanik Fotoğraf Müzesi’nin partner kurum olarak katıldıkları, Fotoğraf Vakfı’nın ise desteklediği uluslararası gezici bir fotoğraf festivali olan ULİSfotofest, Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü’nde sanatseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Bu yılki ana teması “Kent-Kentlileşme”, gündem teması ise “Su” olan ULİSfotofest'e Arzu Gündüz “Kent” isimli çalışmasıyla katılıyor. Arzu Gündüz, ULİSfotofest kapsamında Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü’nde Kiki Petratou’dan sonra çalışmalarını sergileyen ikinci sanatçı.

Arzu Gündüz, sergiyi, ‘’Kenti dekonstrüksiyon kavramı çerçevesinde, mimari bağlamda ele alıyorum. Eksik ve çarpık kurulmuş mimari - insan ilişkisi ana temam. Soyutlamalarla göstermeye çalıştığım, durmaksızın kendimi tüketip, bulduklarıyla yeniden kurmaya çalışan organik yapı. Proje parçalara ayrılıyor. Fakat bu parçalar kendi içinde aşırı farklılıklar göstermediğinden her birinden örnek kareler seçerek bir bütün halinde sundum’’ diyerek anlatıyor.

Arzu Gündüz
1973’de Antalya’da doğdu. İlk ve orta eğitimimi Antalya’da tamamladı. 1991’de İTÜ Fizik Mühendisliği Bölümü’ne başladı. Orada beş yıl eğitim gördükten sonra tamamlamadan ayrıldı. 1999’da M.S.Ü. Fotoğraf Bölümü’ne girdi. 2004’te aynı bölümden mezun oldu. 2004’te UIA kapsamında gerçekleştirilen karma sergiye “Çift Başlı Kent’’ adlı fotoğraf projesiyle katıldı.

ULİSfotofest gezici fotoğraf sergisi İstanbul’dan sonra Temmuz ayında Diyarbakır’a, Eylül-Ekim aylarında Selanik’e ve son olarak Kasım-Aralık aylarında Gröningen’de sergilenip son bulacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/arzu-gunduzden-bir-kent-okumasi_54816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!