Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Asım İşler Resimleri Galeri Artist’te

Galeri Artist-İstanbul, İstanbul merkez salonlarının 3’üncü katında açtığı sergi ile ressam Asım İşler’i sanatseverler ile buluşturdu. Sanatçın

NTV-MSNBC

Sergiler

Asım İşler Resimleri Galeri Artist’te
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Ekim 2004
BİTİŞ TARİHİ: 6 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

b>Galeri Artist-İstanbul, İstanbul merkez salonlarının 3’üncü katında açtığı sergi ile ressam Asım İşler’i sanatseverler ile buluşturdu. Sanatçının sergisi 6 Kasım’a kadar sürecek.

Asım İşler, 90’lı yıllarda yoğunlukla oluşturduğu geniş boyutlu tuvallere yansıyan soyut anlayışta yapıtlardan derlenen önemli bir ‘seçme’yi Galeri Artist salonlarında sergiliyor.

Ressam İşler’in çalışmalarından oluşan sergi hergün 9:00-19:00 saatleri arasında Galeri Artist-İstanbul merkez salonlarında ziyaret edilebilir.

ASIM İŞLER
1941’de Tirebolu’da doğan sanatçı 1966 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’nden mezun oldu.
1960’lı yılların sosyo-politik gerçekliğini yansıtan resimleri ile tanındı. 1969 yılında Devlet Avrupa konkurunu kazanarak 1970-1974 yılları arasında Paris ve Avrupa ülkelerinde mesleki çalışma ve araştırmalar yaptı.
Paris Güzel Sanatlar Akademisi Pentür, Gravür ve Litografi atölyelerinde ve Paris’te “Atelier 17”de S.W. Hayter ile çalışmalarını sürdürdü. Kişisel ve grup sergileri açtı. La Jeune Peinture, Realitées Nouvelles Salonlarına ve uluslararası sergilere katıldı.
1974 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde görev aldı. Yağlı boya ve gravür atölyelerinde öğretim üyeliği yaptı.
1989-91 yıllarında Paris Ulusal Güzel Sanatlar Yüksek Okulu “ENSBA”, Paris Ulusal Dekoratif Sanatlar Yüksek Okulu “ENSAD” ve Sorbonne Üniversitesi Plastik Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi ve konuk sanatçı olarak görev yapan İşler, yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergi ve bienallere katıldı.
Çağdaş resimde evrensel anlayışta ve soyut expresyonist eğilimde yapıtlar ortaya koydu . Eserleri dünyanın sayılı müzeleri ve galerilerinde yeraldı. 1993 yılında Paris’te açılan “De Bonnard a Bazelitz” sergisinde Türkiye’yi temsil etti.
İstanbul’da yaşayan ve çalışmalarını sürdüren sanatçı hâlen Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi.
İşler, 1975 yılında kurulan Görsel Sanatlar Derneği kurucu üyesi olup dernek yönetiminde görev almıştır. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 30 kişisel sergi ve 100’den fazla grup sergisine katılan İşler, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nin de kuruluşunda bulunmuştur.

Sanatçının yapıtlarının bulunduğu bazı kurumlar:
* Victoria and Albert Museum, Londra
* Bibliotheque Nationale de Paris, Fransa
* İstanbul- Ankara- İzmir Resim ve Heykel Müzeleri
* Özel kişi ve kurumlar

Galeri Artist
Ayazma Cad. No:4
80700 Fulya-Beşiktaş
Tel: (0212) 227 68 52
Fax: (0212)258 09 32


http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/asim-isler-resimleri-galeri-artistte_19484.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!